Mesajla işlerine son verilen 130 işçi, fabrika önünde eyleme başladı 

Elazığ’ın Maden ilçesinde faaliyet yürüten Yıldızlar SSS Holdinge bağlı olan Eti Gümüş A.Ş.’deki işlerine mesajla son verilen 130 işçi, fabrika önünde eylem başlattı.

KRONOS 19 Haziran 2020 EKONOMİ

Elazığ’ın Maden ilçesinde faaliyet yürüten Yıldızlar SSS Holdinge bağlı olan Eti Gümüş A.Ş.’de çalışan 130 işçi, 16 Haziran günü gelen mesajla işten çıkarıldıklarını öğrendi. Daha önce 11 aylık maaşlarının ödenmemesi sebebiyle eylem yapan işçilerin işten atılma nedeni “ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranma” olarak gösterildi.

Haberi alan işçilerin fabrika önünde eylem başlattı. Bunun üzerine Yıldızlar SSS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız, dün sabah saatlerinde işçilerle telefon görüşmesi yaptı.

YÖNETİM ‘AHLAK VE İYİ NİYET KURALLARINA AYKIRI DAVRANIŞ’ İBARESİNİ GERİ ÇEKTİ 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Yıldız’ın, telefonla görüştüğü işçilerden iki gün süre talep ettiği ve işten atılan işçilerin tamamını işe geri alacağı yönünde söz verdiği belirtildi. İşe geri dönmek istemeyen işçilerin tazminatlarını alması için işten çıkarma gerekçesi olarak gösterilen “ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranış nedeniyle işten çıkartılmıştır” şeklinde ifadeyi de geri çekeceğini söyleyen Yıldız, eylemle birlikte fabrika önünde bekleyen çevik kuvvet polislerini de çekeceğini kaydetti.

Yıldız’la görüşen işçilerin, fabrika önünden ayrılarak yarın çıkacak karara göre hareket edecekleri belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com