Meteoroloji açıkladı: Sıcaklıklar 8 ila 15 derece azalacak

Soğuk havanın ülke genelinde hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor. Doğu bölgelerinde hava sıcaklığı 8 ila 15 derece azalacak. Meteoroloji, vatandaşları buzlanma ve don hadiselerine karşı uyardı.

KRONOS 15 Şubat 2021 GÜNDEM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre,  Türkiye hafta sonundan itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girdi.

Meteoroloji’nin yaptığı son açıklamaya göre, soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında olan kuzey, iç ve batı bölgelerdeki hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında, doğu bölgelerde ise mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyrediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahmini.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahmini.

Hava sıcaklıklarının; Salı (16.02.2021) günü güney ve iç bölgelerden başlayarak, Çarşamba (17.02.2021) ve Perşembe (18.02.2021) günleri ise doğu bölgelerde 8 ila 15 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji açıklamasında “Söz konusu sıcaklık düşüşünün hafta sonuna kadar etkili olması beklendiğinden, buzlanma ve don hadiselerinin neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com