Meteorolojiden birçok il için sel ve heyelan uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için aralarında İstanbul ve Bursa'nın da bulunduğu çok sayıda il için sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklar için uyarıda bulundu.

KRONOS 30 Eylül 2023 GÜNDEM

İstanbul'da dün etkili olan kuvvetli yağış sonrası birçok ev ve işyerini su basmıştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Hava tahminlerine göre; hava sıcaklığının, ülkenin Batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor.

Yağışların İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Tekirdağ’ın doğusu, Bursa ve Balıkesir’in kuzeyinde, Çanakkale’nin doğusunda, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu, Isparta, Adana’nın doğusu, Osmaniye ile Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağış beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

İstanbul’da dün yaşanan kuvvetli yağış sonrası birçok metro istasyonunu sel basarken, caddeler su altında kalmış, birçok ev ve işyerini de su basmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com