MHP kulisi: Bahçeli, Osman Kavala’nın tahliyesine ‘olur’ mu verecek?

Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın kulisine göre, Devlet Bahçeli önümüzdeki günlerde Osman Kavala'nın tahliyesine onay verebilir. Normalleşme, Demirtaş'ı ise etkilemeyecek.

KRONOS 22 Mayıs 2024 GÜNDEM

Gazeteci İsmail Küçükkaya, MHP ile ilgili kulisini paylaştı. Buna göre, Devlet Bahçeli önümüzdeki günlerde Gezi tutuklusu iş insanı Osman Kavala’nın tahliyesine onay verebilir. Küçükkaya, “Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler. Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

Halk TV’de yayımlanan “Aslında” programında konuşan İsmail Küçükkaya, siyasette yumuşamaya ilişkin MHP’nin rızasının alınarak somut adımların atılacağını söyledi. 28 Şubat hükümlüsü generallerin cezaevinden çıkmasının arkasında da Bahçeli’nin onayının olduğunu belirten Küçükkaya, “Bu konu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel’in görüşmesinde gündeme geldi. Bu konuda somut adım atıldığı gün, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi Hasan Doğan CHP ile görüşmeye katılan Namık Tan’ı arıyor ve ‘Cumhurbaşkanımız talimat verdi, Özgür Özel’in gündeme getirdiği o konu çözüldü’ diyor. Burada MHP’nin de onayı var” ifadelerini kullandı.

‘ÖYLE BİR SÜREÇ YAŞAYACAĞIZ Kİ…’

“MHP’nin onay vermediği bir normalleşme adımı olmayacak. Öyle bir süreç yaşayacağız ki, Özgür Özel ile Erdoğan görüşecek; Erdoğan bunu Bahçeli ile konuşacak ve belirli konularda uzlaşmaya varacaklar. Adım adım gidecekler” diyen Küçükkaya, Osman Kavala’ya ilişkin de şunları söyledi:

“Kavala konusunun da önümüzdeki belirgin bir süreç içinde çözüleceğini düşünüyorum. Bahçeli’nin buna da olur vereceğini ve ülkenin yüksek menfaatleri söz konusu edilerek böyle bir mekanizmanın işleyeceği kanaatindeyim. Bu normalleşmenin önümüzdeki kısa vadede Demirtaş’ı etkilemeyeceği kanaatindeyim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com