MHP, Türkeş’in memleketine cemevi yaptırıyor

Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Alparslan Türkeş'in memleketi Kayseri Pınarbaşı'nda cemevi inşa edileceği açıklandı.

KRONOS 13 Ekim 2022 GÜNDEM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş’in memleketi Kayseri’de cemevi inşasına başlanması talimatı verdi. Cemevinin 15-20 gün içerisinde hizmete girmesi bekleniyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; grup toplantısında “Cemevleri ibadethanedir, bize düşen saygı duymak ve destekleyici tavır almaktır” çıkışıyla gündeme gelen Bahçeli, Türkeş’in memleketine cemevi açılması talimatını verdi.

15-20 GÜNE KADAR AÇILACAK 

Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Türkeş’in memleketine yapacakları cemevinin kendileri için ayrı bir önem taşıdığını kaydetti. Uzunluoğlu, çevre düzenlemesiyle birlikte toplam 3 bin 840 metrekare alan üzerinde bina inşaatı yapıldığını bildirdi. Cemevi çalışmalarına yaklaşık bir buçuk ay önce başlandığını belirten Uzunluoğlu, “40 günde inşaatı bitiriyoruz. 15-20 güne kadar açılışı yapacağız” ifadesini kullandı.

Öte yandan Bahçeli’nin ayrıca il ve ilçe belediye başkanlarına Alevi vatandaşların bulunduğu yerlere yeni cemevi yapılması konusunda da tavsiyelerde bulunduğu öğrenildi. Bahçeli, başkanlara alevi vatandaşların her zaman yanında olunmasına önem vermeleri gerektiğini iletti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com