MHP’li Büyükataman, Demirtaş’ın kitabını tanıtan gazeteciyi hedef gösterdi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Halk TV yayınında Selahattin Demirtaş’ın yeni kitabını tanıtan gazeteci Serhan Asker’i hedef göstererek, 'terör propagandası' yapmakla suçladı ve deprem bölgesinden uzak tutulmasını istedi.

KRONOS 19 Mart 2023 GÜNDEM

MHP'li İsmet Büyükataman, Selahattin Demirtaş'ın kitabını tanıtan gazeteciyi hedef gösterdi.

Halk TV sunucusu Serhan Asker’in Adıyaman’da Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsetmesinden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman rahatsız oldu. Demirtaş’ın kitabından bahsedilmesini “terörist propagandası” ve “yağmacılık” olarak lanse eden Büyükataman, gazeteci Asker’i ise “Bölgeden uzak tutulmalı” sözleriyle hedef gösterdi.

Büyükataman’ın Selahattin Demirtaş’ı ve Halk TV sunucusu Serhan Asker’i hedef aldığı paylaşımları şöyle:

“Halk TV sunucusunun Adıyaman’da depremzede çocuklarımıza terörist Selahattin Demirtaş’ın kitabını tanıtması ve tutuklu bir teröristi “özgürlük savaşçısı” gibi anlatması tam bir kepazeliktir.

Devletimiz ve milletimiz omuz omuza depremin yaralarını sarmaya çalışırken CHP’nin yandaş kanalı Halk TV’nin fırsatçılık yaparak depremzede çocuklara bir teröristin propagandasını yapması düpedüz yağmacılıktır.

Depremi fırsata çevirip terör propagandası yapan, çocuklarımızın istismar etmeye, tertemiz zihinlerini kirletmeye yeltenen bu kepaze anlayış kesinlikle bölgeden ve çocuklarımızdan uzak tutulmalı, çocuklarımızı istismar etmelerine izin verilmemelidir.”


NE OLMUŞTU?

Halk TV sunucusu Asker, depremzedelerin sorunlarını aktarmak için Adıyaman’a gitmişti. Asker, depremler ve selden etkilenen Adıyaman’dan yaptığı canlı yayında, Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsederek, keyifle okuduğunu söylemiş ve şunları eklemişti:

“Selahattin Demirtaş cezaevinde beşinci kitabını yazdı herhalde. Üretim, üretim, üretim. Yazıyor Selahattin Demirtaş. Bize gönderdiği ‘Dad’ öykü kitabı, büyük bir keyifle okudum ben. Teşekkür ediyoruz bu inceliği düşündüğü için Sayın Selahattin Demirtaş’a. Aynı zamanda cezaevinde tutuklu bulunan özgürlük mücadelesi veren herkesi de buradan kucaklıyoruz. Deprem bölgesinden bütün halkımızın selamlarını, cezaevinde özgürlüğünü arayan tutuklulara, hükümlülere gönderiyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com