MHP’li Büyükataman’ın sözleri Sinan Ateş cinayeti haberinden neden çıkarıldı

Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin MHP Genel Sekreteri Büyükataman’ın, bir yerel haber sitesine 'Üzülmemek mümkün değil' dediği ancak ilgili haberdeki kısmın daha sonra kaldırıldığı ortaya çıktı. Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş'in bu konuya dair açıklaması şu oldu: "Bursa halkı sandıkta gereken cevabı size verecektir.”

KRONOS 19 Nisan 2023 GÜNDEM

Sinan Ateş’e yönelik silahlı saldırının üzerinden üç aydan fazla zaman geçmesine rağmen hâlâ aydınlanmamış noktalar var. Hal böyleyken bazı isimler dosyadan çıkarılıyor yahut ‘sıfırlanıyor’, bazı evraklar kayıplara karışıyor, savcılar değişiyor.

Bu tuhaf trafiğe bir yenisi eklendi yakın zamanda. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın, Ankara’da uğradığı suikastta hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve akademisyen Sinan Ateş’in ölümüne ilişkin Bursa’da, yerel bir internet gazetesine yaptığı, “Üzülmemek mümkün değil. Cenazeye katılmayı istedik, fakat Sinan Ateş’in ailesi bizi kabul etmedi” açıklamasının siteden kaldırıldığı ortaya çıktı.

“12 YILDIR SAHİP ÇIKTIĞIMIZ BİR GENÇ”
Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Bursa’ da Bugün isimli internet gazetesinde, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın açıklaması yer aldı. Bu habere göre Büyükataman, olaya ilişkin, “Çok karanlık bir suikast. Önü arkası netleşmeden konuşmamız doğru değil. Bu işin bizimle ilişkilendirilmeye çalışılması çok çirkin. 12 yıl sahip çıktığımız bir genç. Bizzat 12 yıl benimle birlikte çalıştı. Üzülmemek mümkün değil. Cenazeye katılmayı istedik, fakat Sinan Ateş’in ailesi bizi kabul etmedi. MHP bu işin sonuna kadar da peşinde olacak” dedi.

Ancak daha sonra ilgili haberden bu sözlerin yer aldığı bölümün kaldırıldığı görüldü. Site yetkilileri, ilgili kısmın kaldırılmasına ilişkin “yayın politikası” açıklamasında bulundu.


SİNAN ATEŞ’İN ABLASINDAN YANIT
Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, Büyükataman’ın siteden kaldırılan sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Selma Ateş, Ataman’ın iddialarını reddederek, “Cenazemize gelen herkes bilir kapımız herkese açıktı. Bırakın cenazeye katılmayı, bir taziye mesajı atamayanlar, Bursa halkının tepkisini görünce aile bizi kabul etmedi yalanına söylüyorlar. Sadece seçim zamanı hatırladığınız Bursa halkı sandıkta gereken cevabı size verecektir” yanıtını verdi.

Haberin “Büyükataman’dan çok konuşulacak Sinan Ateş açıklaması” başlıklı ilk halinin görselini de paylaşan abla Ateş, tepkisini “Haberin orjinali böyleydi. Sonra Şehit Sinan Ateş kısmı kaldırıldı. Gazeteye bile demeç verirken Sinan Ateş ismini anamıyorsunuz. Siz böyle Bursa halkının karşısına nasıl çıkacaksınız” ifadeleriyle dile getirdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
>