MHP, Ahmet Türk’ü hedef aldı: O makamda ne kadar oturacağını zannediyorsun?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bayrak tartışmaları üzerinden Mardin Büyükşehir Belediye eşbaşkanı Ahmet Türk'ü hedef alarak "kayyım" sinyali verdi: "O makamda ne kadar oturacağınızı zannediyorsunuz?"

KRONOS 24 Nisan 2024 GÜNDEM

Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında İstiklal Marşı okunmadığı iddiası nedeniyle Ahmet Türk’ün eşbaşkanı olduğu belediye hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Mardin Büyükşehir Belediye eşbaşkanı Ahmet Türk, iddiaları yalanlayarak, “Türkiye’de bayrak ve dinin siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu ülkenin ortak değerlerine her zaman saygı duyduğumuzu belirtmek isterim. İddia edildiği gibi bu ülkenin değerleri meclisimizde oylamaya sunulmamıştır” demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ahmet Türk’ü açıkça hedef alarak “kayyım” sinyali verdi. Yalçın, “Türk bayrağına yaptığınız saygısızlıkla, o makamda ne kadar oturacağınızı zannediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Türk vatandaşlarının bazılarını ikna edebilirsiniz, kendinizi de aldatabilirsiniz ama topyekûn Türk milletini asla kandıramazsınız. Aksini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. PKK’nın siyasi acentesiyle birlikte sahnelediğiniz çirkin orta oyunu; yalan, entrika ve kirli hesaplara dayanan amaçlarınızı görüyoruz. Türk bayrağına yaptığınız saygısızlıkla, o makamda ne kadar oturacağınızı zannediyorsunuz. Müptezel Ahmet Türk ve benzerlerine sesleniyoruz; alayınız siyaseten ve hukuk önünde takiptesiniz. Hodri Meydan!!!”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com