MHP’li Semih Yalçın’dan Sinan Ateş davası öncesi açıklama

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in 1 Temmuz'da görülecek davası öncesinde MHP'li Semih Yalçın'dan açıklama geldi.

KRONOS 27 Haziran 2024 GÜNDEM

Milliyetçi Hareket Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin 1 Temmuz’da görülecek ilk duruşması öncesinde yazılı bir açıklama yaptı.

“Kimi zaman cinayetler bahane edilerek, kimi zaman mafya türü yöntemlere başvuran bazı çevrelerin eylemleri gerekçe gösterilerek, kimi zaman da siyasi hadiseler bahane edilerek Ülkü Ocakları hedefe konmaktadır” diyen Yalçın sözlerini, “Ülkü Ocakları, bütün suçlama, isnat ve ithamlardan müstağni vaziyette, tarihin kendisine yüklediği görevi yerine getirmeye devam edecektir” mesajıyla tamamladı.

Yalçın açıklaması şöyle:

Kimi zaman cinayetler bahane edilerek, kimi zaman mafya türü yöntemlere başvuran bazı çevrelerin eylemleri gerekçe gösterilerek, kimi zaman da siyasi hadiseler bahane edilerek Ülkü Ocakları hedefe konmaktadır. Alınları pak gençlerin vazife ifa ettiği Ülkü Ocakları, lekelenmeye, güzide teşkilatlarının üzerine kir bulaştırılmaya çalışılmaktadır.”

Yalçın, açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi: “Hiçbir maksatlı saldırı, hiçbir temelsiz itham ve isnat, Ülkü Ocaklarının ismetine zarar veremeyecektir. Ülkü Ocakları, bütün suçlama, isnat ve ithamlardan müstağni vaziyette, tarihin kendisine yüklediği görevi yerine getirmeye devam edecektir.


NE OLMUŞTU?

Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın Çukurambar semtinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Soruşturma kapsamında aralarında “tetikçi” olduğu iddia edilen Eray Özyağcı, silahlı eylemi organize ettiği iddia edilen Doğukan Çep, eski Ülkü Ocakları yöneticilerinden Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel, avukat Serdar Öktem ile üç polisin de aralarında bulunduğu 22 kişi tutuklandı.

145 sayfalık iddianamede failler Eray Özyağcı, Vedat Balkaya ve Suat Kurt’un ortak hareket ederek eylemi gerçekleştirdikleri, Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş’ın ise azmettirici oldukları öne sürülüyor.

22 sanık, “tasarlayarak öldürme”, “öldürmeye teşebbüs”, “suça azmettirme” ve “suça yardım etme” suçlarından yargılanacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com