Mikrofonu bozulan İlber Ortaylı kızdı: ‘Bozulursa sinirlerinim’ dedim

Kırşehir'de düzenlenen Ahilik Haftası etkinliğinde konuşan tarihçi İlber Ortaylı mikrofonu bozulunca kızarak, "Ben program öncesi sizleri uyarmıştım. Mikrofonum bozulursa sinirlenirim demiştim. Bu işler kanun nizam yazmakla olmuyor" ifadelerini kullandı.

KRONOS 22 Eylül 2023 Genel

18- 24 Eylül tarihleri arasında 36’ncı Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Tarihçi- Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı Kırşehir’e geldi. Cacabey Meydanı’nda gençlik söyleşisine katılan Ortaylı, ahilik ile ilgili bilgiler verirken mikrofonu bozuldu.

Ekipler arızayı gidermek için uğraşırken yerine getirilen mikrofon da çalışmayınca Ortaylı, “Bak bu çocukları yetiştirmiyorlar. Bu olmayınca olmuyor. Kanun nizam yazmakla, usul- erkan bilmekle olmuyor bu işler. Hayret bir şey. Bizim okulda lisede olurdu böyle şeyler. Amatörce yapılır çalışmazdı. Program öncesi söyledim sizlere. ‘Mikrofonum bozulursa ben çok sinirlenirim’ dedim. Lafım kesiliyor ne dediğimi bilmiyorum” dedi.

Programın moderatörünün “Hocam ben hallediyorum” sözlerine ise Ortaylı, “Edemezsin, sen de halledemezsin. Bitti bu iş. Ahiliğe hiç yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com