Milli Eğitim Bakanı’ndan “öğretmen ataması” açıklaması: Pazartesi günü…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Diyarbakır'da düzenlenen Öğretmenler Odası Buluşmaları programında, pazartesi günü atanacak öğretmen sayısının açıklanacağını söyledi.

KRONOS 04 Mayıs 2024 GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, her ayın ilk cumartesi günü farklı illerde düzenlenen Öğretmenler Odası Buluşmaları kapsamında Diyarbakır’da öğretmenlerle tarihi İçkale Açık Hava Müzesi’nde bir araya geldi.

Yeni taslağa göre müfredatın sadeleştirildiği gerekçesiyle ders sürelerinin kısalıp kısalmayacağı konusundaki bir soru üzerine Bakan Tekin, “Müfredat değişikliğinin ders sürelerine etkisi söz konusu değil. Bu anlamda ders saatlerinde herhangi bir artış veya azalma olmayacak. Ders sürelerimiz mevcut haliyle devam edecek” dedi.

“PAZARTESİ AÇIKLANMIŞ OLUR”

Öğretmen atamalarıyla ilgili kendisine sorulan soruya yanıt veren Tekin, “Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur” açıklamasını yaptı.

“YENİ DÜZENLEME YAPILIYOR”

Bakan Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili sorular üzerine de Türkiye’de öğretmenlerin nitelikleri ve seçiminden, hizmet içi eğitimine kadar birçok konuyu kapsayan yeni bir düzenleme yaptıklarını belirtti. Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

“Kanun; öğretmenlerin ve yöneticilerin hak, ödev ve sorumlulukları, öğretmenlik mesleğinde kariyer, eğitim çalışanlarının şiddetten korunması, öğretmenlerin hizmet içi eğitimi gibi konuları kapsayacak.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com