Milli güreşçi ‘yasaklı madde’ nedeniyle olimpiyat kadrosundan çıkartıldı

Yasaklı madde kullandığı tespit edilen Rıza Kayaalp, resmen olimpiyat kadrosundan çıkarıldı. Rıza Kayaalp’in yerine Paris’te Hamza Bakır güreşecek.

KRONOS 08 Temmuz 2024 SPOR

Yasaklı madde kullandığı tespit edilen güreşçi Rıza Kayaalp, geçici olarak müsabakalardan menedildi. Müsabakalardan men edilen Kayaalp Paris Olimpiyatları kadrosundan çıkartıldı. Rıza Kayaalp’in yerine Paris’te Hamza Bakır güreşecek.


KAYAALP KULLANDIĞIM İLAÇ YÜZÜNDEN DEMİŞTİ
Kayaalp yasaklı maddenin kullandığı ilaç nedeniyle olduğunu belirterek, “Kariyerim boyunca hayatımın her alanında gerekli tüm dikkat ve özeni gösterdim. Gerek aldığım besinlerde gerekse kullandığım ağrı kesici gibi ilaçlarda bile uzmanlarımdan onay almadan hareket etmedim. Spor camiasında da bütün bu detaycılığım fazlasıyla bilinir. Bahsetmiş olduğum şikayetlerime yönelik tedavi sürecimde bana yazılan reçeteyi spor hekimime yazılı ve sözlü şekilde danışarak spor kariyerimin verdiği profesyonel bilinçle tedavi sürecine başladım. Hukuk mücadelemize başladık. Spor hekimimin onayıyla başlanan bu tedavi sürecinde tarafıma uygulanan yanlış tedavi sonucunda Dünya Güreş Birliği (UWW) yetkilileri tarafından spor müsabakalarına katılmam tedbiren geçici olarak askıya alındı. Temiz spor kariyerimin maruz kaldığı bu mağduriyet için hukuk mücadelemize başlamış bulunmaktayız” şeklinde konuşmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com