Motorine pazartesi rekor zam yapacaklar

Taşıt sahiplerinin indirim sevinci kısa sürdü. Motorinde son indirimi unutturacak zam için düğmeye basıldı. Motorinin litresi için 50 TL telaffuz ediliyor.

KRONOS 14 Ekim 2023 EKONOMİ

Akaryakıt dağıtım firmaları motorinde son indirimin sevincini kursakta bırakacak fahiş zam hazırlığına başladı. Kronos’un edindiği bilgiye göre, motorine asgari 2,23 Türk Lirası (TL) zam gelecek.

17 Ekim Salı saat 00.01’den itibaren geçerli olacak zamlı tarife ile motorinin litre fiyatı İstanbul’un Avrupa yakasında 37,36 TL’den 39,59 TL’ye çıkacak.

İNDİRİM SEVİNCİ BİR HAFTA SÜRDÜ

Motorin İstanbul’un Anadolu yakasında 39,53 TL’den, Ankara’da 40,18 TL’den ve İzmir’de 40,33 TL’den satılacak.

Adıyaman, Mardin, Muş, Hakkari ve Van başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerinde motorin 40,60 TL ile 41,58 TL arasında değişen fiyatlarla satılacak.

Motorine 7 Ekim’de 2,92 TL indirime gidilmişti. İndirimin devamını bekleyen taşıt sahipleri motorinin litresi için ortalama 40 TL’yi gözdene çıkaracak.


 

Koç Holding’in iştiraki Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi (TÜPRAŞ) ile Azerbaycan’nın petrol devi SOCAR’ın iştiraki Star Rafineri akaryakıt mamûllerinin rafineri çıkış fiyatını artırdı.

PETROL KRİZİ KAPIDA, MOTORİNDE 50 TL HAZIRLIĞI

Petrol Ofisi, BP, LukOil, Shell ve OPET başta olmak üzere akaryakıt dağıtım firmaları rafineri fiyatlarındaki artışı bayilere tebliğ etti.

WhatsApp, Telegram ve e-posta ile tebliğ edilen mesajda zam tutarının gün içinde döviz kuru ve petrol fiyatlarının seyrine bağlı olarak değişebileceği vurgulandı.

İsrail-Hamas Savaşı’nın petrolün varil başına fiyatını 100 doların üzerine çıkarabileceği ve akaryakıtta zamların devam edeceği belirtiliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com