Mübariz Mansimov: Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur

Azeri iş insanı Mubariz Mansimov, "Sedat Peker son zamanlarda çıkıp bir şeyler iddia ediyor. Bu iddiaların doğru olduğunu biz biliyoruz" dedi.

KRONOS 09 Mayıs 2022 GÜNDEM

Azerbaycan ve Türkiye vatandaşı Mübariz Mansimov

Palmali Grubu’nun kurucusu Azeri iş insanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, organize suç lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarla devlet-mafya-siyaset üçgenine ilişkin yaptığı ifşalar hakkında konuştu. Peker’in Bodrum, Yalıkavak Marina’ya ilişkin yaptığı açıklamalarda adı Mehmet Ağar’la birlikte geçen Mansimov, “Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur” dedi.

KRT’nin haberine göre Azerbaycan’da bir YouTube kanalına konuşan Mansimov, “Dikkat ederseniz söylediklerinin hepsi doğru çıktı. Hiçbir sözü yalan değildi. Sedat Peker son zamanlarda çıkıp bir şeyler iddia ediyor. Bu iddiaların doğru olduğunu biz biliyoruz” diye konuştu.

‘PEKER’LE HİÇ YÜZ YÜZE GELMEDİM’

Sedat Peker için “milliyetçidir” ifadelerini kullanan Mansimov, “Peker ile hiç görüştünüz mü?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de milliyetçidir. Peker’i herkes istediği gibi görebilir. Biri mafya görebilir, diğeri başka türlü görebilir.”

Kumpasla cezaevine atıldığını iddia eden Mansimov, o dönemde Sedat Peker’in kendisine yardım eli uzattığını şu şekilde anlattı:

“Hapisteyken bana avukat gönderdi. Daha tutukluluğumun 15. günü filandı. Avukatı bana, ‘Reis yapabileceğimiz bir şey var mı?’ diye soruyor. Yapabileceğimiz bir şey varsa yanındayız, onu seviyoruz’ dedi. Allah razı olsun hiçbir şeye ihtiyacım yoktu.”


‘GÜLEN’E MEHMET AĞAR İLE ONUN İSTEĞİ ÜZERİNE GİTTİM’

Peker’in kendisine haber göndererek, “Seni öldürmek istiyorlar” mesajını ilettiğini söyleyen Mansimov, cezaevinden çıktıktan sonra da Peker ile bir kere telefonda görüştüğünü belirtti, “geçmiş olsun” diye aradığını aktardı.

Mübariz Mansimov, “Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı. Gülen’e hiçbir zaman sempatim olmadı” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com