‘MUÇEV, tek adam rejiminin kıyılardaki ürünüdür’

Muğla Valiliği ve Muğla’ya Hizmet Vakfı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolündeki Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından kurulan MUÇEV Turizm Ticaret Ltd. Şti. adlı şirketin kıyı şeritlerini kiralamasına tepkiler sürüyor.

KRONOS 19 Ağustos 2020 GÜNDEM

Kıyı alanlarının MUÇEV isimli şirket tarafından işletilmesini eleştiren CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Türkiye tek adam yöntemiyle yönetilirken isteniyor ki sahiller de tek şirket mantığıyla yönetilsin” değerlendirmesini yaptı.

‘TEK ŞİRKET MANTIĞININ ÜRÜNÜ’

Konuya ilişkin açıklama yapan Öztunç, “Vakıf görünümlü şirket olan MUÇEV; Ege, Akdeniz, Trakya sahillerimizin işletmecisi haline getirilmiştir. AKP merkezi plan ve kararlarla halkın, halk iradesiyle yönetime gelen belediyelerin haklarını gasp ederek sahilleri, kıyıları, doğal sit alanlarını, özel çevre koruma bölgelerini ticarethanelere dönüştürüyor. MUÇEV, tek adam, tek şirket mantığının ürünüdür” dedi.

‘AKP, KIYALARI DA KENDİ ÇİFTLİĞİNE DÖNDÜRDÜ’ 

Kıyı Kanunu gereğince, sahillerin kamuya ait olduğunu ve kamu yararına aykırı bir eylem ve işlemde bulunulması yasak olduğunu hatırlatan Öztunç “AKP iktidarı özel koylara saraylar dikerek, kıyıları tel örgülerle çevirerek bu alanları kendi çiftliğine dönüştürmektedir” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com