Müdür kız öğrencilerin pantolon paçasını beğenmeyip hakaret yağdırdı

KRONOS 06 Aralık 2019 GÜNDEM

Siirt – Kurtalan Anadolu Lisesi Müdürü Fersende Karataş, hakaretler savurduğu kız öğrencileri “neden şekliniz şemaliniz uygun değil” diye azarladı.

Sosyal medyaya düşen ses kayıtlarında okul müdürü Fersende Karataş, “pantolonunun paçası neden kısa” diye soruyor. Bir öğrenci ‘hocam neresi kısa diye‘ yanıt veriyor. Hakaret ettiği bir kız öğrenci de ağlıyor.

ÖĞRENCİLERE: TERBİYESİZ, EDEPSİZ, HADDİNİ BİLMEZ

Öğrencilere”Kes sesini, terbiyesiz, edepsiz, dengesiz, haddini bilmez” gibi hakaretlerde bulunan müdür açığa alındı.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Twitter’dan paylaştığı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u etiketlediği mesajında şunu yazdı:

OLAYI HDP’Lİ BEŞTAŞ DUYURDU

Yer; Kurtalan Anadolu Lisesi… Ses kayıtlarına yansıyanlar alenen okul müdürünün psikolojik şiddet uyguladığını ortaya koyuyor. Birçok okulda benzer durumlar yaşanıyor. Lütfen sessiz kalmayın. Okul ve yurt müdürü işlerinin ehli değildir ve derhal görevden alınmalıdır. Kurtalan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fersende Karataş ve Melek Misal Ceylan kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçerek, saçları ile uğraşarak hakaretlerle onları rencide ediyor. Derhal görevden alınmaları gerekiyor” notunu düştü.

OKUL MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi’nde, okul müdürü tarafından bir öğrenciye “psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği” iddiasıyla ilgili, okul müdürünün açığa alındığı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com