Muharrem İnce istifa etti: ‘CHP’de ‘Atatürk’ diyemeyenler var’  

‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce, partisi CHP'den istifa etti. Ankara’da ofisinin önünde düzenlediği basın toplantısında CHP için 'tabeladan ibaret' diyen İnce, "Yeni partimizin ismi, logosu her şeyi hazır. Her şeyimiz tamam" diye ekledi.

KRONOS 08 Şubat 2021 GÜNDEM

Muharrem İnce, CHP’den istifa etti. Ankara’da ofisinin önünde düzenlediği basın toplantısında CHP için ‘tabeladan ibaret’ diyen İnce, yeni partisinin kuruluş hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu, logo ve isim gibi konularda yakında açıklama yapacağını söyledi.

‘PARTİ İÇİNDE DEMOKRASİYİ YOK EDERSEN…’ 

İnce, “Parti içindeki demokrasiyi yok edip, ülkeye demokrasi vadedersen kimse sana inanmaz. Kendi partisinin evlatlarını kucaklayamayanlar, bütün toplumu kucaklayamaz” dedi. Bulunacakları son yerin ‘Cumhur İttifakı’ olacağını belirten İnce’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

‘CHP’DE ‘ATATÜRK’ DİYEMEYEN YÖNETİCİLER VAR’ 

“CHP’de ‘Atatürk’ diyemeyen CHP’li yöneticilerin olması içimizi kan ağlatmaktadır. Muhalefet, 18 yıldır ülkeyi uçurumu sürükleyen Cumhurbaşkanına yürekleri yetmediği için istifa et diyememektedir. Bu iktidardan da muhalefetten de ülkeye hayır gelmez. Bugün bir yol ayrımındayım. ABD’den demokrasi dilenenlerle ben artık yolumu ayırıyorum. Bugün CHP’yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. CHP artık bir tabeladan ibaret.


 

‘HER ŞEYİMİZ TAMAM’ 

Hedefimiz 50+1. Tek adam partisi değil, ortak aklında partisi olacağız. Bizim işimizin olmayacağı tek yer Cumhur İttifakı’dır. Partimizin ismi, logosu her şeyi hazır. Her şeyimiz tamam. Bize yakışır bir şekilde açıklayacağız. Bugün CHP’den istifa edeceğim. Gerekçesini de hafta içi yazılı olarak göndereceğim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com