Münih Türkgücü, o ünlü statta oynayacak

Bayern Regionalliga'da mücadele eden ve en yakın rakibinin 9 puan önünde lider olan Münih Türkgücü, Bavyera Futbol Federasyonu’nun kararıyla 3. Lig’e yükseldi. Almanya’daki Türklerin futboldaki gururu olan kulüp, maçlarını ünlü Münih Olimpiyat Stadı’nda oynayacak.

KRONOS 22 Haziran 2020 SPOR

Münih Türkgücü, 2019-20 sezonunda lig askıya alınana kadar gösterdiği başarılı performansla en yakın rakibi Schweinfurt’a 9 puan fark atarak 54 puanla tabelanın birinci sırasında yer alıyordu. Normalleşme süreciyle birlikte sezonun devam edip etmeyeceğini görüşen Bavyera Futbol Federasyonu (BFV), Bayern Regionalliga’nın oynanmayacağını açıkladı.

Bu gelişmenin ardından lig lideri Münih Türkgücü, şampiyonluk için müjdeli kararı beklemeye başladı. Karar için toplanan BFV, Münih Türkgücü’nün Almanya 3. Ligi’ne yükseldiğini, hem Almanya Futbol Federasyonu’na hem de kulübe bildirdi. Kadrosundaki futbolcuların 6’sı Türk olan Münih Türkgücü Kulübü, kararı resmi internet sitesinden taraftarlarına duyurdu.

MAÇLARINI MÜNİH OLİMPİYAT STADI’NDA OYNAYACAK

Almanya’da büyük bir başarıya imza atarak adını tarihe yazdıran Münih Türkgücü’nün 2020-21 sezonunda 3. Lig iç saha maçlarını ünlü Münih Olimpiyat Stadı’nda oynayacağı belirtildi. 1972 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan Münih Olimpiyat Stadı’nda ayrıca Almanya’nın Hollanda’yı 2-1 yendiği 1974 Dünya Kupası finali ve Hollanda’nın Sovyetler Birliği’ni 2-0 yendiği 1988 Avrupa Şampiyonası finali de oynanmıştı. Hollandalı ünlü golcü Marco Van Basten, o unutulmaz golünü Sovyetler Birliği’nin kalecisi Dasayev’e bu statta atmıştı. Dasayev, o sene dünyada yılın kalecisi seçilmişti.

Bayern Münih ve 1860 Münih kulüpleri, 2005’e kadar bu stadı kullanıyordu. Daha sonra 2005-06 sezonundan itibaren her iki takım da Allianz Arena’ya taşındı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com