Murat Cemcir: Sezer, Ecevit’e anayasayı fırlattığında daha havadayken batmıştım

Oyuncu Murat Cemcir, 2001 ekonomik krizinde tiyatrosu olduğunu ve yapımcılık yaptığını belirterek nasıl battığını anlattı: “Ahmet Necdet Sezer, Sayın Bülent Ecevit'e Anayasa'yı fırlattığı zaman daha havadayken, rahmetli Ecevit'in önüne düşmemişken ben batmıştım.”

KRONOS 01 Ocak 2022 YAŞAM

Habertürk televizyonunda katıldığı program 2001’de ekonomik krizinde nasıl battığını anlattı. O dönemde tiyatrosu olduğunu ve yapımcılık da yaptığını kaydeden Cemcir, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, dönemin Başbakan’ı Bülent Ecevit’e anayasa kitapçı fırlatmasıyla başlayan krizde battığını söyledi.

Cemcir şu ifadeleri kullandı: “2000 – 2001’de tiyatrom vardı, o zaman da yapımcılık yapıyordum. Oyunu hem yazıyordum, hem satıyordum. Ahmet Necdet Sezer, Sayın Bülent Ecevit’e Anayasa’yı fırlattığı zaman daha havadayken, rahmetli Ecevit’in önüne düşmemişken ben batmıştım. ‘Nasip değilmiş derler’ ya… Benimki yıllar sona nasipmiş.”

 

‘3 GÜN INSTAGRAM KULLANMAYINCA, İSİM DETOKS OLUYOR’

Cemcir, 2018’de ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filminden sonra hayatında bazı şeylerin değiştiğini anlatarak, şöyle devam etti: “Bendeki hadise, 2018’de Nuri Bilge Ceylan ile başladı. Ceylan ile ‘Ahlat Ağacı’nı yaptıktan sonraki süreçte bir şeyler ufak ufak değişmeye başlamıştı. Daha sonra birkaç tane film yaptık; ‘Ailecek Şaşkınız’, ‘Baba Parası’ gibi… Hep bir işi bitirip diğer işe başladım. Ondan sonra pandemi olunca, ‘bir durayım’ dedim. Civarımdaki herkes ve her şey, endüstri de dahil, sana sürekli ‘bir şey yapmalısın’ düşüncesini pompalıyor. Mesela Instagram’da öyle değil. 3 gün Instagram kullanmayınca, isim detoks oluyor. Böyle pompalanmış bir hal içerisindeydim. Durup, ‘ben neden bunu yapmak zorundayım, neden sadece sevdiğim şeyi yapmıyorum ki?’ dedim. Sevdiğim şeyi zorunda olarak yapıyor olduğumu fark ettim ve bu zorundalık beni çok rahatsız etti. O yüzden de bu yapımcılık meselesiyle daha fazla ilgilenmeye karar verdim. Zaten 4 tane film yapmıştım, ilgileniyordum ama daha fazla ilgilenmek istedim. Televizyonda ve dijital platformlarda sürekli diziler izledim. Önceden hiç yapımcı olarak dizi yapmayı düşünmezdim ama sonra ‘ben neden dizi yapmayayım ki?’ dedim. Sonra ‘Etkileyici’ adında bir dizi yaptım ve güzel de oldu. Şimdi kendi yaptığım diziyi izliyorum; güzel olmuş.”

ETKİLEYİCİ DİZİSİ KONUSU

Programda Murat Cemcir, GAİN platformu için çektiği Etkileyici isimli diziyle ilgili de bilgiler verdi. Senarist Murat Kepez’in senaryosunu yazdığını anlatan Cemcir, dizinin çıkış hikayesini de şöyle anlattı: “Pandemide konuşurken ‘drama mı yapsak? Haydi yapalım’ dedik. ‘Biz bir hikâyeyi 25 dakikada anlatabilir miyiz?’ dedik… ‘Influencer bir kızla, futbolcu bir çocuğun hikâyesi olsun, güncel bir hikâye olsun’ derken dost meclisinden, dost sohbetinden çıkan bir şey oldu. Daha sonra değerli bir yönetmen arkadaşımızla bir araya geldik, Hande Türkel… Reklam yönetmenidir ama çok yetenekli bir hanımefendi. Onun da ilk dizisi, oyuncularımızın da kendi adlarına dijital platformlardaki ilk başrolleri. Her şeyin ilkinin olduğu bir proje oldu.”

’10’UNCU BÖLÜMÜ TESLİM ETTİK’ 

Cemcir sözlerini şöyle sürdürdü: “‘Madem bir risk alıyorum o zaman bütün riskleri alayım’ dedim ama o riskleri güvendiğim insanlarla aldım. Yapımcım Manolya Şen’in de bu konularda iyi bir tecrübesi vardır. O yüzden hevesli insanlar bir araya gelmişken ‘böyle bir şeyi yapalım’ dedik. Sağ olsun Gain’de Gözde Hanım ve Tolga Bey de çok ilgilendiler, çok hevesliler, çok tatlı bir iş oldu. Ben çok mutluyum. Çünkü ilk fikir aşamasından son ana kadar şahit olduğum bir iş. 2 – 3 gün önce 10’uncu bölümü teslim ettik. Her aşamasında olmak beni çok mutlu etti. Çünkü üretim hadisesinin kendisini çok seviyorum ve daha çok şey üretmem gerektiğini düşünüyorum. Bu diziyi ürettiğimiz dönemde sinemalar da kapalıydı, yeni dünya dediğimiz de böyle bir dünya.”

ETKİLEYİCİ DİZİSİ NE ANLATIYOR?

GAİN’in yeni dizisi Etkileyici’nin tanıtım bülteni şöyle: “Çok takipçili sosyal medya fenomeni bir kadın olan Leyla’nın adı, çok popüler bir futbolcu olan Emre Kunda’yla bir skandala karışır. Futbolcunun geri adım atmamasıyla büyüyen olaylarla haksızlığa uğrayan Leyla, toplum ve basın tarafından büyük bir linç girişimine maruz kalır. Ancak Leyla’nın pes etmeye niyeti yoktur.”

ETKİLEYİCİ DİZİSİ OYUNCULARI

Çarpıcı senaryosu ile dikkatleri bir anda üzerine çeken dizinin başrollerinde Bertan Asllani ile Aslıhan Malbora yer alırken Ali Barkın, Nazlı Tosunoğlu, Alptekin Serdengeçti, Melis Özçimen, İlker Kızmaz, Levent Can, Mehmetcan Mincinözlü, Serap Matyaş ve Muharrem Bayrak dizide yer alan diğer oyuncular. Ayrıca dizide sürpriz konuklara da yer verilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com