Murat Karayalçın’dan ‘dostumuz’ çıkışı: İttifakta HDP de olmalı

CHP'li Murat Karayalçın, yapılacak ittifakta HDP'nin de olmasını söyledi: "Hiçbir dostumuzu bir yere bırakamayız. Tüm dostlarımızla ilerlemeliyiz."

KRONOS 11 Şubat 2021 GÜNDEM

Eski CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Muharrem İnce’yle başlayan istifaları ve seçim ittifakı hakkında konuştu. “Hiçbir dostumuzu bir yere bırakamayız. Tüm dostlarımızla ilerlemeliyiz” diyen Karayalçın, ittifakta HDP’nin de olması gerektiğini söyledi.

Karayalçın, Muharrem İnce’nin istifasına ilişkin olarak, “Çok üzgünüm. İstifa edersen et ama bunlar doğru değil. O zaman bizimle niye konuştunuz? Madem bize geldiniz. Müdahalede bulunmamızı istediniz. Biz de sevgiyle karşıladık. Olur mu bu? Biz eski genel başkanlar olarak ne duruma düşeriz?” dedi.


 

Karayalçın, “Bir CHP’li, üçgenin Atatürkçü köşesine yakın olabilir, bir başkası sol köşeye… Önemli olan, üçgen içinde olmaktır. Sen o köşede niye duruyorsun diye eleştirmeleri doğru değildir. Bir de Cumhuriyet’in altın üçgeni var: Üniter devlet, ulusun ve yurdun bütünlüğü” diye konuştu.

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Karayalçın,  “İnce ve arkadaşları HDP’ye itiraz ediyor” sorusuna ise, “Üçgenin içinde olunduğu sürece herkesle konuşuruz” diye yanıt verdi.

Karayalçın, “İttifakta HDP de olmalı mı?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Kesin! Hiçbir dostumuzu bir yere bırakamayız. Tüm dostlarımızla ilerlemeliyiz. Tüm dostlarımız yoksa da tek başımıza seçime girmeliyiz. Kısmi birliktelik olmaz, olmamalı. O nedenle hem cumhurbaşkanlığı hem de parlamento seçiminde buna göre hazırlık yapmalıyız.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com