Murat Ülker’den film tavsiyesi

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ramazan Bayramı tatilinde izlenecek film tavsiyesinde bulundu. 

KRONOS 12 Nisan 2024 KÜLTÜR

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ramazan Bayramı tatilinde izlenecek film tavsiyesinde bulundu. Murat Ülker, Linkedin üzerinden paylaştığı yazısında yönetmenliğini James Mangold’un yaptığı ve Türkçe’ye ‘Asfaltın Kralları’ olarak çevrilen filmi tavsiye etti.

Murat Ülker’in yazısı şöyle:

“Arabaların klasik veya en yeni teknolojik donanımlarla donatılmış olanlarını ayrı ayrı seviyorum. Zaten ralli, keyif aldığım bir hobim. Formula 1’i de izlemek de tabii. F1, başarı için iyi bir takım oyununun şart olduğu bir spor. Daha önce bu konuda yazmıştım.

Bu sefer de başarının bolca inanç, biraz inatçılık, iyi bir ekip ruhuna bağlı olduğunu hatırlatan Ford vs Ferrari filmini Netflix’de izledim ve sizlere önermek istedim. James Mangold’un filmi Türkçe’ye ‘Asfaltın Kralları’ olarak çevrilmiş. (sanıyorum marka kullanımıyla ilgisi var bunun) 1966 yılında Ford kendi alanında en fazla kazanç sağlayan markalardan biri ama F1’in lideri Ferrari’nin olduğu alanda esamesi yok…

Ferrari’yi geçmek için Ford’un patronu önemli bir bütçe ayırır ve bu projenin başına, eski LeMans şampiyonu olan araba tasarımcısı Carroll Shelby’yi getirir. O da pilot olarak asi, aksi ama aracı cıvatasına kadar hissedebilen Ken Miles’ı seçer. Filmde bu ikilinin takımı kurması, 24 saat süren LeMans yarışına giden süreci ve yarışı anlatıyor.

O DEVRİLMEZ GÜCÜ HİSSEDECEKSİNİZ

Ken Miles’ı ismen bilirdim ama yaşam öyküsünün bu kesitine tanık olmak oldukça heyecanlıydı. Efsanevi araç Ford GT40’ın ortaya çıkış öyküsünü de anlatan filme dair çok spoiler vermek istemem ama izlediğinizde iş her ne olursa olsun neden durmaksızın liyakat işin mutlak gerekliliğidir dediğimizi, ekip olmanın o devrilmez gücünü hissedeceksiniz eminim.

Filmi izlerken sıkça şunu da düşündüm, eskiden F1’de bu kadar teknoloji yarışmazken yani pilot performansı daha kritikken daha mı iyiydi sanki? Hatta geçenlerde bir postta gördüm artık tamamen sürücüsüz yarış arabaları piste çıkacakmış bu da ilgi çekici tabii ama bende ağır basan sanırım eski usül yarışlar hala…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com