‘Bütçe harcamayla, yatırımla bu hale gelmez, bilinmeyen transferlerle gelir, yani yolsuzluk…’

Bütçenin 1,37 trilyon TL açık vermesine tepki gösteren ekonomi yazarı Murat Muratoğlu, "Çok açık konuşayım, bir bütçe harcamayla, yatırımla bu hale gelmez. Bilinmeyen transferler ile gelir. Onun da adı benim lügatimde 'yolsuzluktur' çok açıkça" dedi.

KRONOS 16 Ocak 2024 EKONOMİ

Bütçenin 2023 yılında 1,37 trilyon TL açık vermesi tartışmalara neden oldu. Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, “Çok açık konuşayım, bir bütçe harcamayla, yatırımla bu hale gelmez. Bilinmeyen transferler ile gelir. Onun da adı benim lügatimde “yolsuzluktur” çok açıkça” yorumunu yaptı.

Murat Muratoğlu bugünkü yazısında son dört yılın bütçe açığını sıraladı:

“2020: 172 milyar lira…

2021: 192 milyar lira…

2022: 139 milyar lira…

2023: 1 trilyon 375 milyar lira…”

‘ONUN ADI YOLSUZLUKTUR’

“Çok açık konuşayım, bir bütçe harcamayla, yatırımla bu hale gelmez” diyen Muratoğlu, “Bilinmeyen transferler ile gelir. Onun da adı benim lügatimde “yolsuzluktur” çok açıkça… Başka bir açıklaması varsa anlatsınlar bir ara… Zira bütçe deyince bakanlık bütçesini dezenfekte edip tertemiz bırakan Ruhsar Pekcan geliyor aklıma… Pek fark yok aslında aralarında… Eski ticaret bakanıydı kendisi… Hakkında onlarca yolsuzluk iddiası olduğu halde soruşturma bile açılmadı. Budur bunların yönetim anlayışı” ifadelerini kullandı.

‘FENA PATLAYACAK’

Muratoğlu şöyle devam etti:

“Hem cari açık hem bütçe açığı… Üzerine döviz pozisyon açığı… Ülkenin sanki bir tek kısmeti kapalı… Ekonomiyi batırmanın en kısa anlatımı… Buna bile seviniyorlarsa düşünün artık çaplarını…

Dolar az artıyor diye ekonomi iyi havası yaymaya çalışıyorlar ama anlatamıyoruz ki kendilerini ve onlara inananları kandırıyorlar aslında… Yine fena patlayacak işin sonunda…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com