Mısır: Müslüman Kardeşler şiddeti reddederek siyasi mücadeleden çekildi

Müslüman Kardeşler, "Şiddeti tamamen reddediyoruz" diyerek siyasi mücadeleyi bıraktığını duyurdu. Yapılan açıklamada, "Sadece şiddet ve silah kullanımı değil, Mısır'da güç için herhangi bir biçimde mücadeleyi reddediyoruz" denildi.

KRONOS 29 Temmuz 2022 DÜNYA

Mısır’da Müslüman Kardeşler, “Şiddeti tamamen reddediyoruz” diyerek siyasi mücadeleyi bıraktığını açıkladı.

Müslüman Kardeşler Örgütü’nün Rehberlik Konseyi Başkanlığı görevini vekaleten yürüten İbrahim Munir, “Siyasi partiler arasındaki seçimler devlet tarafından organize edilse bile biz güç mücadelesini reddediyoruz. Bu tamamen bizim tarafımızdan reddedilmektedir” dedi.

Reuters haber ajansına konuşan Munir “(Şiddeti) Tamamen reddediyoruz ve bunu Müslüman Kardeşler’in ideolojisinin dışında olduğunu düşünüyoruz. Sadece şiddet ve silah kullanımı değil, Mısır’da güç için herhangi bir biçimde mücadeleyi reddediyoruz” ifadelerini kullandı.


BİNLERCE DESTEKÇİSİ HAPİSTE

Müslüman Kardeşler, 2020’de “terörist oluşumlar” listesine dahil edilmişti. Müslüman Kardeşler’in birçok lideri ve binlerce destekçisi Mısır’da hapiste tutuluyor. 1950 ve 1960’larda Mısır’da iki defa hapis yatan 85 yaşındaki Munir, son 40 yıldır İngiltere’de sürgünde yaşıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com