Müzik yasağı Danıştay’a taşındı: ‘Niyetleri yaşam tarzına müdahaledir’

CHP'li İlgezdi, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeyle gece 01.00’den sonra getirilen müzik yasağını Danıştay’a taşıdı. Yasağın Anayasaya da aykırı olduğunu hatırlatan İlgezdi, iktidarın niyetinin pandemiyle mücadele değil yaşam tarzına müdahale olduğunu belirtti.

KRONOS 06 Haziran 2022 GÜNDEM

Pandemiyle mücadele bahanesiyle ülkenin seküler yaşam tarzına bir saldırı gerçekleştirildiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, müzik yasaklarının Anayasaya’da aykırı olduğuna dikkat çekti.

İlgezdi, “Anayasa’mızın 64. maddesine aykırı hareket ediyorlar. Sanat faaliyetlerini desteklemek yerine engelliyorlar. Sanatçılarımızı korumak yerine konserlerini yasaklıyor, ahlaksızlıkla suçluyorlar. Bu zihniyet yüzünden kültür ve sanat dünyamız 2 yıldır kan ağlıyor” ifadelerini kullandı.

MÜZİK YASAĞI KALDIRILSIN 

Evrensel’den Damla Kırmızıtaş’ın haberine göre müzik yasağına ilişkin yürütmenin durdurulması ve iptali talebiyle Danıştay’da dava açan İlgezdi’nin değerlendirmeleri şöyle:

“Pandemi ile mücadele bahanesiyle bu ülkenin seküler yaşam tarzına bir saldırı gerçekleştirildiği aşikardır. Tüm mekanlarda HES kodu uygulaması kalktı, yüz yüze eğitime geçildi, toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe kuralının kalkmasıyla tüm koltuklar satışa sunuldu, açık alanların yanı sıra kapalı mekanlarda dahi maske uygulaması kalktı.


 

‘NASIL BİR VİRÜS Kİ MÜZİKLE, NOTAYLA YAYILIYOR?’

Virüsle ilgili aklınıza gelen bütün kısıtlamalar kaldırıldı. Nasıl bir virüs ki müzikle, notayla yayılıyor? Virüsün yayılmasında nasıl bir değişiklik oldu da müzik yasağının saatleriyle oynanarak saat 22.00’den 24.00’e şimdi ise 01.00’e çekildi?” diye sordu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com