Nakliyecilik yapan KHK’lı Zübeyir Topal kamyonuyla nehre uçtu; arama çalışmaları sürüyor

KHK'yla ihraç edildiği öğrenilen Zübeyir Topal'ın kullandığı kamyonet, Artvin-Şavşat karayolu 35. kilometresinde Çoruh Nehri'e düştü. Araç içinde olmadığı tespit edilen Topal'ı arama çalışmaları üç gündür aralıksız sürüyor.

KRONOS 25 Mayıs 2023 GÜNDEM

Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edildikten sonra nakliyecilik yaparak geçimini sağlayan KHK’lı memur Zübeyir Topal (41), kamyonetiyle Çoruh Nehri’ne uçtu. Üç gündür aranan Topal’a henüz ulaşılamadı.

Kaza, 23 Mayıs 2023’te saat 15.00 sıralarında Artvin- Ardahan kara yolunun 34’üncü kilometresinde meydana geldi. Zübeyir Topal’ın kontrolünü kaybettiği 55 AIL 79 plakalı kamyonet, Çoruh Nehri’ne düştü.

AKINTIYA KAPILMIŞ

İhbar üzerine bölgeye jandarma, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, ulaştıkları kamyonette sürücü Topal bulunamadı. Nehirde akıntıya kapılarak kaybolduğu belirlenen sürücü için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

ÜÇ GÜNDÜR ARANIYOR

İki çocuk babası olan Zübeyir Topal’ı 110 kişilik ekip tarafından aranmasına rağmen henüz ulaşılamadı.

Öte yandan olay yerine giden Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “Kamyon şoförü halen kayıp. Kendisine ulaşamadık. Bir iz de bulamadık. Kamyonun suya düştüğü noktada bir el çantasına rastladık. Bundan yola çıkarak aramalarımızı sürdürüyoruz. Araç suya düştüğü noktadan suyun debisinin çok yüksek olması nedeniyle 500 metre kadar sürüklenmiş durumda. Aracın içinde kontroller yapıldı kendisi aracın içinde değil” açıklamasını yaptı.

Vali Doruk, arama çalışmalarını yerinde takip etti.

Aramalarda bugün üçüncü güne girildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com