‘Nâzım 120 Yaşında’ seyirciyle buluşuyor

İlk kez gösterilecek “Nâzım 120 Yaşında” belgeseli Nebil Özgentürk'ün imzasını taşıyor. Filmde şairi Şahin Sancak canlandırıyor.

KRONOS 15 Ocak 2022 KÜLTÜR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Nâzım Hikmet’i 120. doğum gününde özel bir etkinlikle anıyor. Etkinlikte Nebil Özgentürk’ün imzasını taşıyan “Nâzım 120 Yaşında” belgeseli ilk kez seyirciyle buluşacak.

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın Nâzım Hikmet Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlediği, 15 Ocak 2022 Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak etkinlik “İyi ki Doğdun Nâzım Hikmet” adıyla düzenleniyor.

“Nâzım 120 Yaşında” belgeselinde şiirimizin büyük ustasının hayatından kesitler yer alıyor. Yapımcılığını Nâzım Hikmet Sanat Vakfı ve Bir Yudum İnsan Film’in üstlendiği filmde şairi Şahin Sancak canlandırıyor.

Etkinlikte belgesel gösteriminin yanı sıra şair hakkında düşüncelerini aktaran sanat ve edebiyat dünyasından birçok ismin yer aldığı “Ne Dediler” başlıklı bir video da gösterilecek. Etkinlik Serenad Bağcan’ın Ferhat Livaneli Orkestrası eşliğinde Nâzım şiirlerinden bestelenmiş şarkıları seslendireceği konser ile son bulacak.

Etkinliğe İstanbullular ücretsiz katılabilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com