Nedim Şener: Yargıtay, DEM Parti’ye kapatma davası açma hazırlığında

İktidara yakın Hürriyet yazarı Nedim Şener, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın DEM Parti'ye kapatma davası açmak için hazırlandığını iddia etti.

KRONOS 26 Nisan 2024 GÜNDEM

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “DEM Parti kapatılsın” çağrısının ardından, Hürriyet yazarı Nedim Şener, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın DEM Parti’ye kapatma davası açmak için hazırlandığını duyurdu.

Hürriyet yazarı Nedim Şener bugünkü yazısına göre; Yargıtay, DEM Parti’ye kapatma davası açılmasına gidebilecek sürecin ilk adımını attı.

İddiaya göre Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, DEM Parti’nin yönetici, üye ve bağlı belediyelerin Anayasa’ya ve Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı olduğu iddia edilen fiilleri ile ilgili savcılıklar tarafından yürütülen soruşturmalar hakkında bilgi istedi.

Yargıtay Başsavcılığı açılan soruşturma dosyalarını inceledikten sonra “delillerin toplanması” aşamasını tamamlayarak DEM Parti hakkında kapatma istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvuracak.

YILMAZ TUNÇ: KAÇINILMAZ 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, DEM Parti’nin kapatılmasına yönelik çağrılara ilişkin, “DEM Parti de terörle arasına mesafe koyamazsa, teröre karşı tavrını koymak istemezse ve terörü destekleyen birtakım faaliyetler içerisinde olursa bu kaçınılmaz olur” demişti.

BAHÇELİ ÇAĞRI YAPMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEM Parti hakkında kapatma davası açılması gerektiğini savunmuştu.

Bahçeli şunları söylemişti:

“Türk bayrağını kabullenemeyen şerefsizlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından derhal çıkarılması, mallarına-mülklerine el konulması, bunun yanında DEM Parti hakkında kapatma davasının açılarak bölücü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, müfettiş görevlendirilmesiyle oyalanmaktan ve zamana oynamaktan vazgeçilmesi tarihe, ecdada, vatana ve millete namus borcudur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com