Netanyahu: Erdoğan 6 saatte bir bana ‘Hitler’ derken şimdi dost olduk

İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesine ilişkin konuştu: "Erdoğan eskiden her 6 saatte bir bana Hitler derdi. Ama aslında bir süre önce çok dostane bir diyaloğumuz oldu ve bundan çok memnunum."

KRONOS 02 Aralık 2022 GÜNDEM

Türkiye ile İsrail arasında normalleşme süreci devam ederken, tekrar ülkenin başbakanı olan Binyamin Netanyahu’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin “İlişkilerimiz iyileşti. Erdoğan eskiden her 6 saatte bir bana Hitler derdi. Ama aslında bir süre önce çok dostane bir diyaloğumuz oldu ve bundan çok memnunum” dedi.

Binyamin Netanyahu, ABD’li gazeteci Bari Weiss’in yayınına katıldı.

Netanyahu, son dönemde Ankara-Tel Aviv arasında yumuşayan ilişkilerle ilgili de konuştu.

Netanyahu, “İlişkilerimiz iyileşti. Erdoğan eskiden her 6 saatte bir bana Hitler derdi. Ama aslında bir süre önce çok dostane bir diyaloğumuz oldu ve bundan çok memnunum. Bu bence çok önemli” ifadelerini kullandı.

‘BİDEN DA OBAMA DA AYNISINI YAPIYORDU’

Netanyahu şöyle devam etti:

“Erdoğan’ın yaptığı her şeyi onaylamadığım için görüşmedik, onları onaylamıyorum. Aynı Barack Obama’nın Türkiye ile iyi ilişkiler kurması, Başkan Biden’ın Çin’deki liderlerle görüşmesi gibi bir durum, diplomasi bunu gerektiriyor. Bunda çıkar ve değerlerin bir kombinasyonu var ve bunu dengelemelisiniz.”


 

SİSİ İLE EL SIKIŞMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “darbeci” dediği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile geçtiğimiz günlerde Katar’da el sıkışmıştı. Erdoğan, “katil Esed” dediği Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşme mesajları vermiş, “Siyasette ebedi küslük olmaz” açıklamasını yapmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com