Netanyahu Gazze sınırında: Kara harekatı için hazırız

İsrail Başbakanı Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Gallant, Gazze Şeridi sınırındaki askerleri ziyaret etti. Netanyahu, "Askerlerle birlikte buradayım. Aslanlar gibi savaştılar ve aslanlar gibi savaşacaklar." dedi. Gallant ise "Gazze'yi artık uzaktan görüyorsunuz, yakında içeriden de göreceksiniz. Emir gelecek" ifadelerini kullandı.

KRONOS 19 Ekim 2023 DÜNYA

İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalaması sonucu 500’den fazla kişi hayatını kaybetti. Çocuklar, yaşlılar ve hastalar yaralandı. Bu vahim olay sonrası Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere pek çok kişi tarafından kınama geldi.

Hamas, 7 Ekim’de İsrail’e yönelik son yılların en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail ordusu ‘savaş durumu alarmı’ ilan etti. İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırılar sürerken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi sınırında konuşlu olan askerleri ziyaret etti.

“DÜŞMANLARIMIZA SERT DARBELER VURACAĞIZ”
Gazze Şeridi sınırında konuşlu İsrail ordusunun en eski tugaylarından biri olan Golani Tugayı’ndaki askerleri ziyaret eden Netanyahu, “Askerlerle birlikte buradayım. Aslanlar gibi savaştılar ve aslanlar gibi savaşacaklar. Tüm gücümüzle kazanacağız, Bütün İsrail halkı arkanızdadır ve zafere ulaşmak için düşmanlarımıza sert darbeler vuracağız” dedi.


“GAZZE’Yİ YAKINDA İÇERİDEN DE GÖRECEKSİNİZ”
İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ise Gazze Şeridi sınırında konuşlu olan Givati Tugayı’ndaki askerlerle bir araya geldi. Gazze Şeridi’ne yönelik kara harekatının yakında başlayacağı sinyalini veren Gallant, Givati Tugayı’ndaki askerlere hitaben yaptığı konuşmada, “Gazze’yi artık uzaktan görüyorsunuz, yakında içeriden de göreceksiniz. Emir gelecek” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com