Netanyahu rest çekti: ‘Refah’a tek başımıza gireriz’

Gazze'de on binlerce kişinin ölümüne sebep olan İsrail kana doymuyor. Başbakan Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada "Refah'a girmeden Hamas'a karşı zafer kazanamayacaklarını, bunu ABD'nin desteğiyle yapmayı umduklarını ama zorunda kalırlarsa tek başına yapacaklarını" söyledi.

KRONOS 22 Mart 2024 DÜNYA

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail’in Gazze’ye yönelik 7 Ekim’de başlattığı saldırılar sonrası altıncı kez bölgeyi ziyaret etti. Blinken, ziyaret kapsamında İsrail Başbakanı Netanyahu ile de görüştü. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, görüşmenin ardından görüntülü bir mesaj yayımladı.

“İSRAİL İLE 5 AYDIR OMUZ OMUZA”
“ABD’nin Hamas’a karşı savaşta 5 aydan uzun süredir İsrail ile omuz omuza durduğunu ve bunu takdir ettiklerini” belirten Netanyahu, “sivil nüfusun savaş alanından çıkarılması ve insani ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğinin farkında olduklarını ve bunun üzerinde çalıştıklarını ABD Dışişleri Bakanı’na ilettiğini” belirtti.


Netanyahu, “Ama aynı zamanda Blinken’a Refah’a girmeden ve Hamas’ın buradaki tugaylarını etkisiz hale getirmeden Hamas’ı yenmenin yolu olmadığını anlattım. Bunu ABD’nin desteği ile yapmayı umduğumuzu ama gerekirse tek başımıza yapacağımızı söyledim” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com