Terim belgeseline Hakan Şükür sansürü

Kamuoyunun uzun süre beklediği Fatih Terim belgeseli bugün yayına girdi. Belgeselin 1996-2000 yılları arasındaki bölümünde kullanılan görüntülerde Hakan Şükür'ün olmaması dikkati çekti.

KRONOS 15 Eylül 2022 SPOR

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası maçında Hakan Şükür ve Fatih Tarim.

Perşembe günü ekrana gelen Netflix’in Fatih Terim belgeselinde 1996-2000 yılları arasındaki görüntülerde Hakan Şükür ve Arif Erdem’e yer verilmediği ortaya çıktı.

Milli Takım’ın Galatasaray’ın “kral” lakaplı yıldız oyuncusu Hakan Şükür, 1995-2000 yılları arasında 155 kez giydiği Galatasaray formasıyla 119 kez fileleri havalandırmıştı. Bu yıllarda Galatasaray 4 kez üst üste şampiyon olmuş, UEFA kupasını müzesine götürmüştü.

Malta ile Türkiye Euro 2008 Elemeler Sıralama Turu Grup C maçnda Milli Takımın kaptanı olarak sahaya çıkan Hakan Şükür, ay-yıldızlı takıma 33. kez kaptanlık yaptı. Böylece teknik direktör Fatih Terim ile yardımcı antrenör Oğuz Çetin’i geride bıraktı.

Gülen cemaati ile ilişkilendirildiği için hakkında soruşturma başlatılan ve ABD’de yaşayan Hakan Şükür, AKP’den milletvekilli seçilerek TBMM’de görev yapmıştı.


 

Erdem ve Şükür hakkında Cemaat davaları nedeniyle yakalama kararı bulunuyor.

2010 Dünya Kupası Avrupa elemeleri 5. Gruptaki son maçında Türkiye, Bursa Atatürk Stadında oynanan karşılaşmada Ermenistanı 2-0 mağlup etti. Maçta Terim ve AKP Milletvekili Hakan Şükür de vardı.

ADINI SÖYLEYEMEDİLER: ‘UZUN BOYLU SANTRAFOR’

Nisan ayında da Spor dergisi Socrates’in YouTube platformundaki ‘Demirkol’un Galaxy Rehberi’ adlı yayında spor yazarı Mehmet Demirkol, müzisyen ve oyuncu Bartu Küçükçağlayan’a Galatasaray’ın en iyi santraforunu sormuştu. Bir süre sessiz kalan ve konuşamayan Küçükçağlayan, Hakan Şükür dememek için, “Söyleyemiyoruz adını galiba” ifadesini kullanmıştı. Bu yanıt karşısında yayın sunucusu Mehmet Demirkol kahkaha atmakla yetindi. Sanatçı Küçükçağlayan ise, “Öyle bir şey var abi” diye sözlerine devam etmişti..

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com