Nihal Olçok: 15 Temmuz’da deliller toplanmadı, yıkandı, yok edildi

KRONOS 22 Kasım 2019 GÜNDEM

15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’nin seçim kampanyalarını belirleyen, eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, AKP’ye yönelik sert eleştiriler içeren açıklamalarda bulundu.

‘YOLLAR, KURŞUNLAR YIKANDI, DELİL YOK’

Moderatör Suat Toktaş’ın “Akparti de bir şeyler koyacaktır yani, elindeki verileri, o gece ne oldu” şeklindeki sorusuna, “Göreceğiz bakalım” diyen Olçok, “Nihayetinde çok da fazla bir şeyimiz yok yani, sabahında… sabah o yollar, kurşunlar, yıkanıp temizlendiği için elimizde elimizde çok da fazla delil yok” ifadelerini kullandı.

‘KİM BU İZNİ VERDİ?’

Toktaş’ın, “Evet, öyle eleştiriler var” sözlerine ise Olçok şu karşılığı verdi: “Olmaz olur mu? Bu benim için çok önemli bir şey. Yani şurada bir kişi, bir araba çarpıyor, olay yeri çevriliyor, bir şey oluyor yani. Toplumun o günkü ruh halini korumak, işte gidişatı bozmamak… Pardon da hani darbe, darbe oldu bu ülkede. Bunun için toplumun ruh hali bozulmayacak, ne zaman bozulacak. Hani, üzerimize füze yağdığı zaman mı? Daha ötesi ne olabilir, bu nasıl bir lakayt bakış açısıdır. Kim bu davranışta bulunanlara böyle bir şeyin iznini verdi, işte… ”

Söyleşi şöyle devam etti:

Suat Toktaş: Delilleri erken kaldırdılar.

Nihal Olçok: Kesinlikle sıkıntılı bir durum. Şu anda o kadar zorlanıyoruz ki bundan dolayı.

Suat Toktaş: Hım…

Nihal Olçok: Avukatlar da çok zor durumda.

Suat Toktaş: Deliller erken toplandığı için…

Nihal Olçok: Toplanmadı, yıkandı… Caddeler yıkandı yani.

Suat Toktaş: Yanlış ifade ediyorum, evet…

Nihal Olçok: Keşke toplansaydı.

Suat Toktaş: Delil toplanmadan…

Nihal Olçok: Tabi ki, yok edildi. Bunun acısını çekiyoruz.

Suat Toktaş: Yargılananlar bunu mu kullanıyor.

Nihal Olçok: Tabi, şu anda ben tazminat açamıyorum, tazminat davası. Ben veya herhangi bir gazi.

‘TÜRK MİLLETİ TANKI DA YER İKTİDARI DA’

Nihal Olçok, “Bu milleti kızdırmasınlar. Türk Milleti’ni kızdırırsanız tankı da yer iktidarı da yer” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’a yönelik de eleştirilerde bulunan Olçok, “Erdoğan’ın tek sözüyle ölüme giden milyonlar varken, ben de milyonlar için ölebilen bir başkan beklerdim. ‘FETÖ’ ile mücadelede bu kadar etkisiz olması benim için hayal kırıklığıdır” yorumunu yaptı.

Olçok, “Erdoğan ile karşılaştığımda şunu söyledim, sizin için ölecek Abdullahlar istiyorsanız arkanızda oturttuklarınıza dikkat edin. Onlar sizin için ölmez. Erdoğan’ın güvenlik paranoyası Abdülhamid’den daha kötü. Sürekli Emine Hanım ile birlikte” sözlerini sarf etti.

Olçok tepkilerini şu sözlerle sürdürdü:

“Ben orduyu eleştiremiyorum. Darbeci askere müdahale etmeyen polisi de eleştiremiyorum, Nihal Olçok olarak hükümete de laf söyleyemiyorum. Pardon da devlet mi beni korumak için var yoksa ben mi devleti korumak için varım? ‘FETÖ’ aileleri bile mağdur oldu. Benim kabahatim Abdullah’ı doğurmak mıydı?

‘BORSA KURULDU’

Sabahın 6’sında hala şehit haberi geliyordu. Bu kadar saat müdahale edilmemesi, bu acziyet beni korkutuyor. Köprüde bir sürü insan öldü. Erol öldü, Abdullah öldü. Uçursana havaya köprüyü. Neden izin veriyorsun ateş etmelerine.

‘FETÖ’nün direkt içinde olan, orada görevli bir sürü insan para karşılığında davalarda aklandı. Bu ülkede insanlar nasıl hukuka güvenecek? Bu ülkede ‘FETÖ borsası var, rapor borsası var yargı borsası var.”

‘MİT BAŞKANI İFADESİ KAFAMIZDAKİ SORULARI CEVAPLAYABİLİR’

Olçok, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın darbe komisyonunda ifade vermemesini ise, “Mesela bir komisyon kuruldu. Başında Reşat Petek var. O komisyondaki raporların tartışılmasını çok istiyorum. Çünkü o raporlar tartışıldığında resmi olarak kimlerin ifade vermediği de ortaya çıkacak. Örneğin MİT Müsteşarı ifade vermedi. MİT müsteşarının ifadesi belki de bizim kafamızdaki soruları cevaplayacak. Ben bir anneyim. Çocuğumun ve çocuklarımın babasının katili kim? Neden öldüler merak ediyorum” sözleriyle eleştirdi.

Olçok, “Bir şeyleri değiştirebilirler. İmamoğlu da değiştirdi. Eski bir partinin adayı olmasına rağmen doğru bir strateji ile İstanbul’u aldı. Babacan ve Davutoğlu’da değişime neden olabilir. Oluru var bunun. Bu milleti kızdırmasınlar. Türk Milleti’ni kızdırırsanız tankı da yer iktidarı da yer” diye ekledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com