Novartis ve Sanofi’den Pfizer/BioNTech’e üretim desteği

Pfizer/BioNTech'in ürettiği aşılara yönelik büyük talebi karşılaması iki büyük ilaç şirketinden üretim desteği açıklaması geldi. 

KRONOS 30 Ocak 2021 GÜNDEM

Pfizer/BioNTech’in aşı üretim kapasitesini artırması için dünyaca ünlü Sanofi ve Novartis ilaç firmaları üretim desteği verecek.

İlaç şirketi Sanofi’nin Pfizer/BioNTech’in ürettiği aşılara yönelik büyük talebi karşılamaya yardımcı olacağını duyurmasının ardından, Novartis de aynı firmaların aşı üretimine destek vereceğini açıkladı.

Fransa merkezli uluslararası ilaç şirketi Sanofi’den sonra bir firma daha aşı çalışmalarına destek vereceğini duyurdu.  Novartis, ilaç şirketi, Pfizer ve BioNTech’in koronavirüs aşısında imalat kapasitesi sağlamak için ön anlaşma imzaladığını açıkladı.

Pfizer ve BioNTech, geliştirdikleri Koronavirüs aşısının üretim kapasitesini bu yıl başında 2 milyar doza çıkarırken Avrupa Birliği ülkelerine anlaşılan tedarik hızında yavaşlama yaşanabileceğini duyurmuştu.

JOHNSON & JOHNSON TEK DOZLUK AŞI ÜRETTİĞİNİ AÇIKLADI

ABD merkezli Johnson & Johnson, koronavirüse karşı toplamda yüzde 66 etkili olan tek dozluk aşı geliştirdiğini duyurdu. Şubat başında izin başvurusu yapacak şirket, 2021’de 1 milyar doz aşı üretmek istiyor.

Şirtek tarafından yapılan açıklamada, geliştirilen aşının, hafif ve ağır vakalar karşısında etkili olduğu kaydedildi. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 44 bin kişi üzerinde denenen aşı, ABD’de yüzde 72, Latin Amerika’da yüzde 66 ve Güney Afrika’da yüzde 57 oranlarında etkinlik gösterdi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com