Nuri Bilge Ceylan, Cannes’da, ‘Kuru Otlar Üstüne’ ile Altın Palmiye için yarışacak

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi 'Kuru Otlar Üstüne', 76'ıncı Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışacak. 'Kuru Otlar Üstüne', bugün açıklanan Cannes Film Festivali resmi seçkisinde yer olan 19 filmden biri.

KRONOS 13 Nisan 2023 KÜLTÜR

Cannes Film Festivali’nde Üç Maymun filmiyle En iyi yönetmen, Kış Uykusu filmiyle de Altın Palmiye ödülünü kazanan Ceylan, son filmi Ahlat Ağacı’ndan beş yıl aradan sonra Kuru Otlar Üstüne’yle karşımızda.

Ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanan Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Kuru Otlar Üstüne, 76’ıncı Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışacağı belli oldu.

Kuru Otlar Üstüne, bugün açıklanan Cannes Film Festivali resmi seçkisinde yer olan 19 filmden biri.

Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı son filminin senaristleri Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan ve Akın Aksu. Ortak yapımcısı ise Arte France.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Filmin oyuncuları arasında Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici de yer alıyor.

Çekimleri iki yıl önce Erzurum’da başlayan film, Nuri Bilge Ceylan’ın sinemasında sık sık karşımıza çıkan Anadolu’dan insan hikâyelerine odaklanıyor.

Anadolu’nun uzak bir köyünde zorunlu hizmetini tamamlayan bir genç öğretmenin taciz suçlamasıyla yüzleşmesiyle yaşadıklarını konu alan film birçok sinefil tarafından 2023’ün merakla beklenen filmlerinin başında gösteriliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com