O pozdan iki ay sonra ‘Şahinler’ çetesine operasyon: Bahçeli’ye mesaj mı?

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Ayhan Bora Kaplan operasyonu üzerinden Süleyman Soylu'ya sahip çıkmasının yankıları sürerken, cezaevinden çıktıktan sonra Bahçeli'nin elini öpmeye giden Sedat Şahin suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

KRONOS 29 Eylül 2023 GÜNDEM

Sedat Şahin, cezaevinden çıktıktan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etmişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında ismi geçen Süleyman Soylu’ya sahip çıkmasının yankıları sürerken ‘zamanlaması manidar’ önemli bir operasyon daha gerçekleşti. İstanbul merkezli bir operasyonla ünlü mafya lideri Sedat Şahin’in yeğeninin de aralarında bulunduğu 41 kişi gözaltına alındı. Sedat Şahin, cezaevinden çıktıktan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmesiyle gündeme gelmişti.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın suç örgütü elebaşısı Ayhan Boran Kaplan’ın tutuklanmasının yankıları sürüyor. Soylu’nun görevden alınmasına ve Emniyet’te Soylu’ya yakın isimlerin tasfiyesine sessiz kalan MHP lideri Devlet Bahçeli, aylar süren suskunluğunu bozarak geçtiğimiz günlerde Soylu’ya sahip çıktı. Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır” dedi.

Bahçeli’nin bu hamlesi çok konuşuldu. Bahçeli’nin açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sonrasında ise Ali Yerlikaya’ya bir mesaj mesaj olarak değerlendirilmişti. Yerel seçim öncesi ittifakın bozulmasını istemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yerlikaya’nın operasyonlarını frenleyeceği iddia ediliyordu.

BAKAN BİZZAT DUYURDU

Ancak bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından İstanbul merkezli 7 ilde suç örgütü operasyonu düzenlendiğini ve Şahinler Çetesi lideri Mehmet Şahin dahil 41 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.


Operasyon, İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın ve Samsun’da 54 adrese yönelik eş zamanlı düzenlendi. Operasyonda 41 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 16 ruhsatsız tabanca, 660 fişek, iki av tüfeği, üç çelik yelek ile muhtelif miktarda uyuşturucu ve nakit para bulundu.

Gözaltına alınan Mehmet Şahin, Şahinler grubunun lideri Sedat Şahin’in amcasının oğlu.

CEZAEVİNDEN ÇIKIP BAHÇELİ’YE KOŞTU

Sedat Şahin, 8 yıl tutuklu kaldığı Buca Cezaevi’nden tahliye olduktan hemen sonra 22 Temmuz 2023 günü Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi’nde ziyaret ederek elini öpmüştü. Bu ziyaret kamuoyunda uzun süre konuşulmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com