OdaTV aynı haberde kendini yalanladı: ‘Türk astronot aslında hiç sanık olmadı’

Türk astronot Alper Gezeravcı'nın "casusluk" davası kapsamında TSK'dan ihraç edildiğini belirten OdaTV, aynı haberde Gezeravcı'nın dosyada hiç sanık olarak yer almadığını yazdı.

KRONOS 19 Ocak 2024 GÜNDEM

Türkiye’nin uzaya gönderdiği Türk astronot Alper Gezeravcı’nın 2012 yılında açılan “casusluk” davası kapsamında TSK’dan ihraç edildiği iddia edildi. Ancak iddiayı duyuran OdaTV, aynı haberde kendini yalanladı. Haberde, Alper Gezeravcı’nın ihraç edildiği söylenen davada hiç sanık olarak yer almadığı ifade edildi.

OdaTV haberinde “Bu gece yarısı Türkiye’nin ilk uzay yolcusu olacak Pilot Albay Alper Gezeravcı ile ilgili dikkat çekici bir gerçek ortaya çıktı. Tüm Türkiye’nin nefeslerini tutup beklediği anın kahramanı Gezeravcı’nın 12 Kasım 2012’de Üstteğmenken İzmir Askeri Casusluk Kumpas Soruşturması kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edildiği öğrenildi. Dava dosyasında adı sanık olarak hiç geçmeyen Gezeravcı’nın 2020’de TSK’ya geri döndüğü ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Alper Gezeravcı’nın davada sanık olarak hiç yer almadığı belirtilen haberde, “17-25 Aralık’tan sonra geri dönmek için açtığı davayı kazandı ve 2020’de göreve dönen Alper Gezeravcı Adana’da filo akademik eğitim kol komutanı olarak görev yapıyor” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com