Odatv’den Hulusi Akar ve tasfiye iması: AKP’nin içinde Sisi yok mu?

Odatv yazarı Soner Yalçın: CIA kuruluşu Rand Corporation “Türkiye'de darbe olabilir” raporu yayınladı. Müyesser Yıldız'a yapılan “casusluk”  suçlamasını bu bakış açısıyla değerlendirmek gerekiyor. Bugün… Hedef Müyesser Yıldız gözüküyor ama değildir. Hedef, Yüksek Askeri Şura'da tasfiyeyapmaktır.

KRONOS 10 Haziran 2020 GÜNDEM

Odatv imtiyaz sahibi ve yazarı Soner Yalçın, Mısır’daki General Sisi darbesine atıfta bulunarak ‘AKP içinde Sisi yok mu?’ diye sordu’ ve Milli Savunma Bakanı Hulusi akar’ın suç duyurusu ile Odatv yazarı Müyesser Yıldız’a yönelik başlatılan askeri casusluk soruşturmasının hedefinin Yüksek Askeri Şura’da tasfiye yapmak olduğunu iddia etti.

Soner Yalçın özetle şu görüşlere yer verdi:

Mursi iktidara gelir gelmez Sisi’yi Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı yaptı…Aslında Sisi, ta başından itibaren Mısır liderliğine -ılımlı gösterilerek- hazırlandırıldı; ve Mursi bunu görmek istemedi. Sandı ki, “Sisi sayesinde Mısır Ordusu’nu elimde tutarım.” Mursi,  Sisi’ye güvenmenin bedelini canıyla ödedi…

Türkiye ya da Mısır gibi ülkelerde darbeler, iç değil dış politikayüzünden olur. CIA kuruluşu Rand Corporation ne zaman “Türkiye’de darbe olabilir” raporu yayınladı. Bu rapor kripto FETÖ elemanları aracılığıyla “Kemalist subaylar darbe yapacak” yalanına dönüştürüldü.

İşte Müyesser Yıldız’a yapılan “casusluk”  suçlamasını bu bakış açısıyla değerlendirmek gerekiyor. Bugün… Hedef Müyesser Yıldız gözüküyor ama değildir. Hedef, Müyesser Yıldız’ın davalar sürecinde tanıştığı muvazzaf tüm askerlerdir! Hedef, Yüksek Askeri Şura’da tasfiye yapmaktır.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com