Gözaltındaki Alparslan Kuytul’tan haber alınamıyor

Camide itikaf yaptıkları gerekçesiyle gözaltına Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul'dan haber alınamadığı iddia edildi. Kuytul'un ters kelepçeyle gözaltına alınan 14 yaşındaki oğlu Muhammed Kuytul ise serbest bırakıldı.

KRONOS 04 Mayıs 2021 GÜNDEM

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul.

Adana merkezli Furkan Vakfı gönüllerine yönelik ‘itikaf operasyonu’ kapsamında gözaltına alınan vakfın kurucusu Alparslan Kuytul’dan haber alınamadığı iddia edildi. Kuytul’un nereye götürüldüğü bilinmezken, ters kelepçeyle gözaltına alınan oğlu ise serbest bırakıldı.

‘BU DEFA NASIL BİR TUZAK KURULUYOR?’ 

Kuytul’un eşi Semra Kuytul, sosyal medya hesabından, “Bu gece yaşanan cami baskınından sonra sabah saatlerinde Oğlum Muhammed’i teslim aldık eve getirdik. Babasından hala bir haber alamıyoruz” paylaşımında bulundu.

Semra Kuytul, “Bu defa nasıl bir tezgah kuruluyor hiç bir fikrimiz yok ancak Allah tuzakları bozacak olandır” dedi.

‘YENİ SIFATINIZ BELLİ OLDU, CAMİ BASKINLARI OLAN HÜKÜMET’

Kuytul bir diğer paylaşımında ise “Yeni sıfatınız belli oldu.. Döneminde Cami baskınları olan Hükümet! Cami basan Emniyet! Camiye saldıran pervasızlar! Bir ibadete bu kadar düşmanlık neden olabilir, aklımız almıyor.. Devlet aklı, akıl tutulması mı yaşıyor!!”

Furkan Vakfı’ndan yapılan açıklamada ise Adana Emniyeti otoparkında polis aracında bekletilen Furkan gönüllülerinin ifadelerinin 11 saat sonra alınmaya başlandığı vurgulandı.


 

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com