Öğretmen eşi tutuklandıktan sonra kansere yakalanan Leyla Kurt vefat etti

Gülen cemaatine ait okul ve dershanelerde öğretmenlik yapan eşi tutuklandıktan sonra kanser teşhisi konulan ve 5 yıldır tedavi gören Leyla Kurt yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti.

KRONOS 27 Aralık 2021 GÜNDEM

İzmir’de Ağustos 2016’da Gülen cemaatine üye olduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulan Matematik öğretmeni Yusuf Kurt’un eşi Leyla Kurt, bu tutukluluktan bir süre sonra meme kanserine yakalandı. Hasta haliyle adliye koridorlarında koşuşturan, cezaevi ziyaretlerinde bayılan Leyla Kurt, yaşadığı travmaların kanserin etkisini arttırdığını söylemişti.

Gazeteci Sevinç Özarslan, kanserin tüm vücudunu sardığı Leyla Kurt’un vefat ettiği sosyal medya hesabından duyurdu. Özarslan, “Leyla Kurt VEFAT etti, Allah rahmet eylesin. Umarım cenazeye katılması için eşine izin verirler. Böyle zor zamanlarda insanlar neleri ümit etmek zorunda kalıyor” dedi.

Leyla Kurt’un eşi Yusuf Kurt’un cezaevinde yatması gereken süreyi geçtiğimiz Ağustos ayında doldurduğu ancak şartlı tahliyesi verilmediği için tahliye edilmediği öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com