‘Öğretmenlere gözaltı normalleşmenin anlaşılmadığını gösteriyor’

Özel sektör öğretmenlerinin gözaltına alınmasına tepki gösteren Özgür Özel, "Anayasal hakkın karşısına polisin dikilmesi, normalleşmenin anlaşılmadığının göstergesidir" dedi.

KRONOS 02 Haziran 2024 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Özel Okullar Derneği önünde eylem yaparken gözaltına alınan öğretmenlerin taleplerinin yanında olduğunu söyledi. Özel, “Anayasal hakkın karşısına polisin dikilmesi, normalleşmenin anlaşılmadığının göstergesidir” dedi.

Taban maaş ve güvenceli çalışma koşulları talebiyle Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyesi öğretmenler, Taksim’de bir araya gelerek, Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) önüne yürüdü. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde oturma eylemi yapan öğretmenler, ters kelepçeyle gözaltına alındı. Sendika üyesi öğretmenlerin serbest bırakılması için sendikanın Ankara’daki üyeleri de Meclis Parkı’nda oturma eylemi başlattı.

Gözaltına alınan Özel Sektör Öğretmenleri, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Özgür Özel, gözaltına alınan özel sektör öğretmenleri için şunları söyledi:

“Türkiye Özel Okullar Derneği önünde eylem yaparken gözaltına alınan özel sektör öğretmenlerinin taban maaş ve güvenceli çalışma taleplerinin yanındayız. Anayasal hakkın karşısına polisin dikilmesi, normalleşmenin anlaşılmadığının göstergesidir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com