Okul müdürünü azarlayan Bakan Özer: Görüntüyü cımbızlayarak servis etmişler

Bakan Mahmut Özer, Şanlıurfa'da ziyaret ettiği okullun müdürünü öğrenclerin önünde azarlamasıyla ilgili olarak, "Urfa'da kamera önünde açıklama yoktu, birisi telefondan çekmiş. Cımbızlayarak servis etmişler. Oradaki öğrenciler çamurun, tozun toprağın içinde oynuyorlar. Ben de orada kendimce tepki verdim" dedi.

KRONOS 07 Ocak 2022 GÜNDEM

Foto: Anka

Milli Eğitim Bakanı Özer, Şanlıurfa’da bir okulu ziyaret etmiş ve kurumun bakımsız görüntüsünü görünce okul müdürünü öğrenciler önüne azarlamıştı. Bakan Özer, medyada yer alan görüntülerle ilgili olarak, “Cımbızlayarak servis etmişler” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer’e Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’u ve Halilurrahman Ortaokulu müdürünü fırçaladığı görüntüler soruldu. Bakan Özer, “Urfa’da kamera önünde açıklama yoktu, birisi telefondan çekmiş. Cımbızlayarak servis etmişler. Oradaki öğrenciler çamurun, tozun toprağın içinde oynuyorlar. Biz oraya basketbol sahası yapabilir, rekreasyon olarak çok güzel hale getirebiliriz. Ben de orada kendimce bir tepki verdim.” şeklinde konuştu.


OKULLAR KAPANACAK MI?

Bakan Özer, yüz yüze eğitimle ilgili sorulan sorulara da şu şekilde cevap verdi:

“Şu anda tüm Türkiye inandı ki gerekli tedbirler alındığında haftada 5 gün yüz yüze eğitim devam edebilir. Bugün itibarıyla 3 bin 451 tane sınıfımız Kovid veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdi. Belli bir aşamaya gelirse önlemlerimizi tekrar gözden geçirebiliriz. Okullar ilk açılması, son kapatılması gereken yerlerdir” dedi.

Bakan Özer sözlerine şöyle devam etti:

“Yüz yüze eğitme ara verip uzaktan eğitim en üst teknoloji ile devam etsek bile diğer bahsetmiş olduğum kayıpları telafi etmemiz mümkün değil. Sık sık illerimiz geziyorum. Her sınıfta öğrencilerimize soruyorum, ‘okulları kapatalım mı?’ Herkes ‘hayır’ diyor. Omicron’a karşı duyarsız olduğumuz anlamına gelmiyor bu. İki hafta sonra tatil devreye girecek. Ara tatili bir hafta öne almak gibi bir plan yok.”

Tüm sınıfları kapanmış bir okul yok. Bunlar değişebilir ama istişare edip planlamalar yapabiliriz ama şu an için yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Öğrencilerimiz çok daha fazla istekliler. Çok kontrollü bir şekilde gidiyoruz.”

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com