Oluç’tan Akşener’e yanıt: Sanki HDP sizinle ittifak yapmak istiyor

HDP Grup Başkanvekili Oluç, İYİ Parti lideri Akşener'in "HDP ile ittifak yapmamız mümkün değil" sözlerine "Kendi kendine gelin güvey olmak” diye bir laf var. Sanki HDP sizinle ittifak yapmak istiyor da..." şeklinde cevap verdi.

KRONOS 12 Şubat 2021 GÜNDEM

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, “HDP ile ittifak yapmamız mümkün değil” diye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e cevap verdi. Oluç, “Kendi kendine gelin güvey olmak” diye bir laf var. Sanki HDP sizinle ittifak yapmak istiyor da…”dedi.

Akşener, Haber Global kanalında katıldığı programda bir soru üzerine, “HDP ile ittifak yapmamız mümkün değil” cevabını vermişti. Akşener, HDP’yi PKK’nın yanında tanımlayan bir bakış açılarının olduğunu söylemişti.


Akşener’in bu sözlerine HDP Grup Başkanvekil Saruhan Oluç, Twitter üzerinden cevap verdi. Oluç, “Kendi kendine gelin güvey olmak’ diye bir laf var. Sanki HDP sizinle ittifak yapmak istiyor da… Demokratik siyasette AKP ve MHP ne kadar meşru ise sizi de o kadar meşru görüyoruz. Nokta. Ne azı ne fazlası “ifadesini kullandı.

CHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın, HDP’nin de Millet İttifakı’na dahil edilmesi gerektiği yönünde açıklama yapmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com