‘Ölümlü Dünya 2’ filminden gişede açılış rekoru

1 Aralık'ta vizyona giren Ölümlü Dünya 2 filmi, 400 binin üstünde seyirci ile yılın en iyi açılış yapan komedi filmi olmayı başardı.

KRONOS 05 Aralık 2023 KÜLTÜR

Yılın merakla beklenen komedi filmi ‘Ölümlü Dünya 2’, vizyona girmeden sosyal medyada da yoğun ilgi görmüştü. Film geçtiğimiz Cuma günü vizyona girdikten sonra ise, bir rekora imza atarak yılın en iyi açılış yapan komedi filmi oldu. Filmi gösterime girdiği ilk haftasonu 401 bin 240 kişi izledi.

Film, bu performansla Hızlı ve Öfkeli 10 ve Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa’nın ardında yılın en iyi üçüncü açılışına imza atmış oldu.

ÖLÜMLÜ DÜNYA 2 OYUNCU KADROSU 

Yapımını TAFF Pictures’ın üstlendiği, yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı filmin senaryosu ise Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi imzası taşıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Doğu Demirkol, Feyyaz Yiğit, Giray Altınok, İrem Sak, Mehmet Özgür, Özgür Emre Yıldırım, Reha Özcan, Sarp Apak yer alıyor.

ÖLÜMLÜ DÜNYA 2’NİN KONUSU

Ölümlü Dünya 2 filmi, nesilden nesile kiralık katillik yapan ve zorlu sorunlarla başa çıkmaya çalışan Mermer ailesinin öyküsünü anlatıyor. Kimlikleri açığa çıktığı için yasadışı bir yaşam sürdüren Mermer ailesinin her bir üyesi, kendi içsel sorunlarıyla mücadele etmektedir. Serhan, hamile olan Begüm’ü yeni yaşamlarına alıştırmakta zorlanırken, Serhat, hayatında eksik bir kadının özlemini çekerken, Gazanfer ise ailesini bir arada tutmak için örgüte karşı mücadele vermektedir. Ancak Zafer’in örgütün eline düşmesi, tüm ailenin düzenini alt üst eder.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com