Omicron hızla yayılıyor: Fransa’da günlük vaka sayısı 100 bine dayandı

Sağlık Bakanı Olivier Veran Omicron varyantı dalgasına karşı kendilerini hatırlatma dozuyla koruyacaklarını ifade etti.

KRONOS 24 Aralık 2021 DÜNYA

Fransa’da dün 91 bin 608 ile Covid-19 pandemisinin başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı tespit edildi.  Virüs nedeniyle 179 kişi yaşamını yitirdi.

EN KÖTÜ VERİ

Hastanelerde halen 3 bin 208’ü yoğun bakımda 16 bin 60 kişi tedavi görüyor. Diğer yandan Sağlık Bakanı Olivier Veran yaptığı açıklamada, bugünkü Covid-19 verilerinin iyi olmadığını belirterek, günlük pozitif vaka sayısının salgının başlangıcından bu yana kaydedilen “en kötü” veri olduğuna dikkati çekti.

Bakan Veran, birçok ülkede olduğu gibi, Fransa’da da Omicron varyantı dalgasına karşı kendilerini hatırlatma dozuyla koruyacaklarını ifade etti.

ALMANYA’DA OMİCRON CAN ALDI

Almanya’da Kovid-19’un omicron varyantı nedeniyle ilk ölümün kayıtlara geçtiği bildirildi.
Robert Koch Ensitüsünden (RKI) yapılan açıklamada, ülkede omicron varyantıyla bağlantılı ilk ölümün kayıtlara geçtiği ifade edildi.

Açıklamada, kimliği ve öldüğü gün açıklanmayan 60 – 79 yaş aralığındaki hastanın omicron varyantı nedeniyle hayatını kaybettiği vurgulandı. RKI, Almanya’da bugüne kadar 3 bin 198 omicron vakasının tespit edildiğini açıklamıştı. Almanya’da Kovid-19 salgınında son 24 saatte 44 bin 927 yeni vaka kaydedildi.

OMİCRON EN ÇOK İNGİLTERE’DE

İstatistik verileri paylaşan Alman Statista şirketine göre, İngiltere, Omicron vakalarının en çok görüldüğü ülke oldu. İngiltere’de 16 Aralık itibarıyla 2 bin 957 Omicron vakası görülürken en fazla Omicron vakasına rastlanan ikinci ülke 1000 vakayla Güney Afrika, üçüncü de 321 vaka ile ABD.


 

Yine Avrupa ülkeleri Danimarka’da 213, İsviçre’de 124, Belçika’da 121 Omicron vakası kayıt altına alındı.Ortaya çıktığı tarih üzerinden neredeyse bir ay geçerken bugüne kadar Omicron varyantından sadece İsrail, ABD ve İngiltere’de ölümler gerçekleşti.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com