Önder, Katarlı Başkan’ı Arapça selamladı: ‘Bilinmeyen bir dil’ olmasın

DEM Partili TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, Meclis'i ziyaret eden Katar-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hitmi'yi Arapça selamlandı. Kürtçe konuşmaların tutanaklara 'bilinmeyen dil' olarak geçmesine atıf yapan Önder, "Hoş geldiniz ve merhaba' dedim. Bilinmeyen bir dil olmasın" dedi.

KRONOS 15 Şubat 2024 GÜNDEM

Katar-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı’nı Arapça selamlayan TBMM Başkanvekili Önder, “Türkçesini merak edenler için ‘Hoş geldiniz ve merhaba’ dedim. Bilinmeyen bir dil olmasın” dedi.

Önder, “Sayın milletvekilleri, ülkemizi ziyaret etmekte olan Katar-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı muhterem Ahmed bin Hitmi Al Hitmi ve beraberindeki heyet şu anda Genel Kurulumuzu teşrif etmiş bulunuyorlar. Kendilerine Meclisimiz adına hoş geldiniz diyorum. Ehlen ve sehlen bikum” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Daha sonra ifadenin Türkçe anlamını açıklayan Önder, Kürtçe konuşmaların tutanaklara “bilinmeyen dil” olarak geçmesine atıf yaparak “Türkçesini merak eden arkadaşlar için, ‘Hoş geldiniz ve merhaba’ dedim. ‘Bilinmeyen bir dil’ olmasın” diye konuştu. Önder’in konuşması vekiller arasında gülüşmelerle karşılandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com