Oyuncak bebeğinin ellerini bağladı, kreşteki şiddet ortaya çıktı

Tekirdağ'da bir çocuk, oyuncak bebeğinin ellerini kurdele ile arkadan bağlayıp uyutunca annesi durumdan şüphelendi. Yapılan suç duyurusu sonrası güvenlik kameraları incelendi ve öğretmenlerin şiddeti ortaya çıktı. İki öğretmen ve beş idareci görevden alındı.

KRONOS 09 Aralık 2022 GÜNDEM

Tekirdağ’da bir çocuk, oyuncak bebeğinin ellerini kurdele ile arkadan bağlayıp uyutunca kreşteki şiddet ortaya çıktı. Çocuğunun oyununu fark eden anne, durumdan şüphelenince konuyu diğer velilerle konuştu. Güvenlik kamerası görüntüleri, iki öğretmenin şiddetini gösterdi. İki öğretmenin görevine son verildi, beş idareci de görevden alındı.

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesindeki Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde çocuklara şiddet uygulandığı gerekçesiyle aileler suç duyurusunda bulundu.

Olay, temmuz ayında Kapaklı’da, ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde meydana geldi. Anne E.E., evde kızı D.E.’nin oynadığı bebeğini ellerini kurdele ile arkadan bağlayıp uyutması üzerine şüphelendi.

ÖĞRETMEN ELLERİNİ BAĞLAYARAK UYUTMUŞ

Annesinin bunu neden yaptığını sorduğu D.E., kreşte uyumayan çocukları öğretmenlerinin bağlayarak uyuttuğunu söyledi. Bunun üzerine E.E., bağlayan öğretmenlerin isimlerini kızından öğrendi, diğer velilerle irtibata geçti. E.E., 250 öğrencisi bulunan kreş yönetimi ile görüşmek istedi.

Olumlu talep alamayan veliler, bu yılın haziran, temmuz ve ağustos ayına ait güvenlik kamerası görüntülerinin kayıtlarının incelenmesini istedi. Bu talebi de kabul etmeyen kreş yönetimi, 7 çocuğun kreşle ilişkisini kesip, ailelerine durumu mail ile bildirdi.

Velilerin suç duyurusunda bulunması üzerine Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili inceleme başlattı. Savcılık kamera kayıtlarına el koyarak, incelemeye aldı.

Görüntülerde, bazı öğretmenlerin çocuklara kötü muamelede bulunduğu ortaya çıktı.

İKİ ÖĞRETMENİN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Görüntülerin incelenmesinin ardından yedi veli, öğretmenler, S.M. ve B.Y. ile kreş idarecileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kreş yönetimi, olayın duyulmasının ardından iki öğretmenin görevine son verdi.

Çocuklara şiddet uyguladığı belirtilen iki öğretmenin ardından kreşin beş yöneticisi de görevlerinden alınıp, haklarında soruşturma başlatıldı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından kreşe akın eden veliler, çocuklarını okuldan aldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com