Özgür Özel: İsrail’in gazetecileri hedef almasını lanetliyorum

Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yeniden saldırı başlatan İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı'nı ve kamptaki gazetecileri vurdu. CHP lideri Özgür Özel, İsrail'in Gazze'de gazetecileri hedef alan saldırısını lanetlediğini açıkladı.

KRONOS 12 Nisan 2024 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İsrail’in Gazze’de aralarında TRT Arapça ekibinin de olduğu gazetecileri hedef alan saldırısını lanetlediğini açıkladı. Özgür Özel, sosyal medya hesabı X’ten (Twitter) yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“İsrail’in Ramazan Bayramı’nda Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırı sırasında savaş koşullarını dünyaya duyuran gazetecileri hedef almasını lanetliyorum. Yaralanan TRT kameramanı Sami Şehade ve TRT muhabiri Sami Berhum’a acil şifalar diliyorum.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

TRT ARAPÇA EKİBİ DAHİL GAZETECİLER YARALANDI 

Görgü kaynaklarından alınan bilgiye göre İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda, bölgedeki gelişmeleri takip eden ve TRT Arapça ekibinin de aralarında bulunduğu bir grup gazeteciyi hedef aldı. Tank atışı kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda bazı gazeteciler yaralandı.

Deyr el-Belah’teki Aksa Şehitleri Hastanesi sağlık kaynakları da saldırıda kameraman Sami Şehade’nin ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını, TRT Arapça muhabiri Sami Berhum’un da hafif yaralandığını aktardı. Gazeteci Muhammed es-Savalihi’nin de sağ elinden yaralandığı ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com