Özgür Özel’den Hatay uyarısı: Doğrudan Hatay Valisi’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük var

Hatay'da AKP'nin adayı Mehmet Öntürk yüzde 44.45 ile, CHP'nin adayı Lütfü Savaş'ın aldığı yüzde 43.96'a oya karşı yarışı önde götürüyor. Lütfü Savaş, YSK'ya itirazda bulunurken, Özgür Özel'den "Doğrudan Hatay Valisi’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük, bir milli irade gaspı söz konusudur" uyarısı geldi.

KRONOS 01 Nisan 2024 GÜNDEM

Hatay’da resmi olmayan sonuçlara göre AKP’nin adayı Mehmet Öntürk yarışı önde götürüyor. Hatay’ın CHP’li adayı Lütfü Savaş, YSK’ya itiraz etti. CHP lideri Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, doğrudan Hatay Valisi’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük olduğu konusunda uyardı.

6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Hatay’da sandıkların yüzde 99.65’i açıldı. Seçimden önce gündeme gelen kentte CHP’nin adayı Lütfü Savaş ile AKP’nin adayı Mehmet Öntürk arasındaki yarışta Öntürk, oyların yüzde 44.45’i, CHP’nin adayı Savaş ise oyların yüzde 43.96’sını aldı. Hatay’ın CHP adayı Lütfü Savaş, sonuçların ardından YSK’ya itirazda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından Hatay ile ilgili açıklama yaptı. “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, doğrudan Hatay Valisi’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük, bir milli irade gaspı söz konusudur. Çok sayıda milletvekilimizi görevlendirdik, Hatay halkının iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com