Özgür Özel: Avrupa Konseyi’nde ağzımızı açsak ‘önce Kavala’ diyorlar

CHP lideri Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti. Özel, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada tutuklu iş insanı Osman Kavala'nın tahliye edilmesi gerektiğini gündeme getirerek, "Bir yol bulunsun bu cendereden çıkılsın" dedi.

KRONOS 04 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

Belediye binasında düzenlenen ziyarette ABB Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e Ankara’nın beş beyazı olan Ankara tavşanı, Ankara balı, Ankara keçisi, Ankara kedisi ve Ankara güvercinini simgeleyen bir plaket takdim etti.

Özgür Özel ise Mansur Yavaş’a seçimlerdeki başarısı için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yaptığı bağışın sertifikasını hediye etti.

CHP lideri Özel, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada iş insanı Osman Kavala’nın AYM ve AİHM kararlarına rağmen tutuklu bulunmasının Avrupa Konseyi ziyaretinde gündeme geldiğini anlattı ve “Bir yol bulunsun bu cendereden çıkılsın” çağrısı yaptı.

Özel’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Biz gücü eline geçirince kibri girenlerden değiliz.. Gezi Davası, Türkiye’de hukuki ön görülebilirlik olmadığını böyle bir ülkede yatırım yapılamayacağını doğrudan ekonomiye kötü etkisi olduğunu hatırlatalım. Tayfun Kahraman’ın kendisine yaptığı konuşmayı hatırlattım. AİHM, AYM kararına rağmen bir milletvekili hapiste tutulmalı. Ben geçtiğimiz günlerde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde tam günlük temaslar yaptım. Çok sayıda devlet başkanıyla görüştüm. Türk heyetini ziyaret ettim. Ağzımızı açsak bize Osman Kavala diyorlar, adım atmıyorlar. Bir yol bulunsun bu cendereden çıkılsın.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com