‘Özgür Özel’in eline kan bulaştırmak istiyorlar’

Artı Gerçek yazarı Hayko Bağdat: "Abdulkadir Selvi samimi bir insan olabilir mi gerçekten? Özgür Özel’in rejim tarafından milli sıfatıyla vaftiz edilebilmesi için yeni cinayetlere ortak olup olmayacağını göreceğiz. Fakat Abdülkadir Selvi ağzıyla kuş tutsa bile onu asla sevmeyeceğiz."

KRONOS 31 Mayıs 2024 GÜNDEM

Yerel seçim sonrası sandıktan birinci parti olarak çıkan CHP lideri Özgür Özel ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği “siyasette yumuşama” mesajı sonrası iktidara yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin kaleme aldığı yazılar dikkat çekiyor. Gezi tutuklusu iş insanı Osman Kavala’nın tahliye edilmesine işaret eden Selvi, CHP lideri Özgür Özel’e de övgüler diziyor. Son olarak Özgür Özel hakkında kaleme aldığı yazısı dikkat çekti Selvi’nin… Rojava’da Kürtlerin yapacağı yerel seçimi hatırlatan Selvi, CHP lideri Özgür Özel’in bu yerel seçimlere karşı çıkması gerektiğini söyledi.

Artı Gerçek yazarı Hayko Bağdat, Selvi’nin bu söylemine dikkat çektiği yazısında, “Tercüme etmek gerekirse rejimin Kürt meselesinde katliamcı, asimilasyoncu ve işgalci politikalarına yeni ortak arıyorlar. Özgür Özel’i “Milli” cepheye kabul edebilmek için eline kan bulaştırmak istiyorlar” dedi.

“Abdülkadir Selvi’nin son dönemdeki çıkışlarını takip ediyor musunuz?” diye soran Hayko Bağdat, şunları söyledi:

“Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyor. Özgür Özel’e iltifatlar yapıyor. Normalleşme istiyor. Hukuk talep ediyor. Reformcu Erdoğan’ı geri çağırıyor. Cumhur İttifakı’nı temelinden dinamitliyor. AKP’ye yeni bir ortak arıyor. CHP-AKP işbirliği için bir zemin oluşturuyor. Üstelik her yazısında el yükseltiyor. Bu süreçte Abdulkadir Selvi MHP’nin ağır nefret söylemlerine maruz kaldı. MHP kadroları Aleviliği üzerinden Selvi’yi tehdit etti. ‘Kılıç artığı’ gibi iğrenç laflar söylediler. Fakat hakkını yemeyelim Selvi hiç geri adım atmadı. Peki Abdülkadir Selvi’nin projesinde CHP’ye nasıl bir rol biçiliyor?”

Selvi’nin Özgür Özel’e söylem sipariş ettiğini belirten Bağdat, bunu da şöyle aktardı:

“ABD’nin PKK’ya bir devlet kurdurmak için yaptığı bu planın karşısındayız. Ana muhalefet partisi olarak bu konuda hükümetin yanında yer alıyoruz. Bu seçimler derhal iptal edilmeli. Israr edilirse Türkiye gereğini yapmalı. Bunun için her türlü desteği vermeye hazırız’ demesi gerekiyor.”

‘KÜRT BABASINI GÖRMESİN DİYE UĞRAŞIYORLAR’

Bağdat şöyle devam etti:

“Tercüme etmek gerekirse rejimin Kürt meselesinde katliamcı, asimilasyoncu ve işgalci politikalarına yeni ortak arıyorlar. Özgür Özel’i “Milli” cepheye kabul edebilmek için eline kan bulaştırmak istiyorlar. Normalleşme, iyileşme, hukuk peşinde değiller. Kürt babasını görmesin diye uğraşıyorlar. Kürde, Kürtçeye, Kürtlerin kazanımlarına, Kürtlerin varlığına düşmanlık etmeye devam etmenin hesabındalar.

Peki Kürt sorununu çözmeden nasıl normalleşebiliriz? Türkiye Cumhuriyeti’nin tek tipçi haydut bir rejim haline gelmesine yol açan bu kirli savaşı bitirmeden dünyada nasıl itibarlı hale gelebiliriz? Selahattin Demirtaş 42 yıl daha hapiste kalacaksa ortalama bir hukuk devletine nasıl dönüşebiliriz?

Çözüm sürecinde dönemin MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Abdullah Öcalan ile görüşmesine methiyeler yazan, Kandil’e giden heyetlerin arkasından su dökerek uğurlayan Abdulkadir Selvi meselenin bu yönünü bilmiyor mu olabilir mi?

Abdulkadir Selvi samimi bir insan olabilir mi gerçekten? Özgür Özel’in rejim tarafından milli sıfatıyla vaftiz edilebilmesi için yeni cinayetlere ortak olup olmayacağını göreceğiz. Fakat Abdülkadir Selvi ağzıyla kuş tutsa bile onu asla sevmeyeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com